Zardousil manželku, pak se marně snažil spáchat sebevraždu. Soud vynesl trest

Na deset let poslal dnes do věznice s ostrahou Krajský soud v Plzni dvaatřicetiletého muže za vraždu jeho manželky. Podle spisu letos na konci ledna v mobilním domě na Tachovsku svou ženu po předchozí hádce a potyčce zardousil, potom se pořezal žiletkou na zápěstí a přivedl do domu plyn z venkovní plynové lahve. Žena zemřela, muže záchranáři oživili a zachránili. Za vraždu mu hrozilo až 18 let. Muž má také podle soudu zaplatit 350.000 korun sestře zavražděné ženy jako nemajetkovou újmu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační fotografie
doporučujeme

K jednání se muž doznal, omluvil se a vyjádřil lítost. "Nedokážu se s tím srovnat, moc jsem ji miloval a budu ji milovat do konce života," řekl dnes při závěrečné řeči u soudu. Jeho plné doznání, které poskytlo přímý důkaz, spolu s dosavadním způsobem života a projevenou lítostí byly polehčujícími okolnostmi, řekl soudce Martin Kantor. Soud nenašel žádné přitěžující okolnosti. "My jsme trest odnětí svobody, právě proto, že jsou tady okolnosti toliko polehčující, udělili na samé spodní hranici trestní sazby," řekl soudce. Muže soud poslal i do mírnějšího typu věznice.

Manželé měli podle spisu mezi sebou neshody. Potýkali se s finančními problémy, měli vypůjčené vysoké sumy peněz. Chtěli si postavit rodinný dům, prodali proto byt, koupili pozemek a dočasně žili v mobilním domě. Šetřili každou korunu a často se hádali kvůli penězům a zahájení stavby domu, které se nedařilo podle jejich představ. Poslední lednový den si muž vzal prášky na spaní, opět se pohádal se ženou. V dětském pokoji se pak řízl žiletkou na ruce, žena se mu snažila ránu zakrýt, muž ji ale nejméně jednou odstrčil až narazila hlavou na skříňku a jednou ji odkopl. Poté ji muž podle soudu zardousil.

Z venkovní plynové lahve odvedl hadicí plyn do domku, ženu odtáhl do ložnice, položil ji na postel, lehl si vedle ní, oba přikryl a znovu se řízl žiletkou, stojí ve spisu. Našla je druhý den policie a hasiči, které zalarmoval mužův bratr.

Souzený muž trpí podle znalců schizotypní poruchou, kvůli níž by měl být do konce života pod dohledem psychiatra. Porucha ho činí společensky rizikovým. Tato psychická anomálie ale jeho jednání nezavinila, neovlivnila ani jeho rozpoznávací schopnosti. Na vině byl jeho vztek, uvedla znalkyně. V době spáchání vraždy byl podle soudu příčetný.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejsme Agrofert! Tisíce lidí protestovaly na Václaváku proti Babišovi

10.12.2019 20:33 Aktualizováno Demonstrace spolku Milion chvilek proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) oficiálně skončila. Lidé…

V Praze Řeporyjích hořel skanzen, hasiči už odhalili viníka

10.12.2019 16:37 Aktualizováno V pražských Řeporyjích v noci na dnešek hořel středověký skanzen. Oheň zachvátil tři dřevěné stavby…

Útok ve FN Ostrava: Hrůza, křik zakuklenců, otřesené děvčátko, popisují…

10.12.2019 15:17 Zdravotní sestry krčící se za zaparkovanými auty, policejní psycholog vyvádějící otřesené děvčátko…

Masakr ve FN Ostrava: Město uctí památku obětí, z ciziny přicházejí…

10.12.2019 14:47 Slovenský premiér Peter Pellegrini vyjádřil svému českému protějšku Andreji Babišovi soustrast…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama