Primark i nadále tají, kdy v Praze otevře první českou pobočku

Irský oděvní obchod Primark loni oznámil, že letos otevře první českou pobočku, a to přímo v nové budově na Václavském náměstí. The Flow Building už je sice zkolaudovaná, ale v centru města zatím oděvy nekoupíte.

The Flow Building, kde má být první český obchod Primark.
doporučujeme

Oděvní obchod Primark vznikl v roce 1969 v irském Dublinu, po více než 50 letech provozuje po celém světě přes 370 poboček. V druhé polovině letošního roku se má otevřít pražská prodejna. Doposud Češi jezdili za nákupy u této značky především do Drážďan či Vídně.

Jak v létě informoval web Deníku, budova The Flow Building na Václavském náměstí, kde má pobočka být, už je zkolaudována. Zatímco kanceláře v horních patrech již užívají první nájemníci, obchodní sekce by měla být stavebně dokončena až během podzimu.

Projektový manažer společnosti Flow East Tomáš Matýsek ČTK v červenci řekl, že Primark si pronajme všechna tři podlaží určená maloobchodu. Celkem jde o plochu 6000 metrů čtverečních.

Přípravy jsou ale v plném proudu. Jak zjistil server EuroZprávy.cz, již od května letošního roku se na webu společnosti objevují inzeráty, v nichž oděvní gigant shání zaměstnance do prodejny v samém centru hlavního města.

Primark konkrétně hledá lidi na pozice prodavače, vedoucího směny či oddělení nebo manažera vizuální podpory prodeje. Běžný prodavač si má v obchodě přijít na 28 tisíc korun měsíčně při plném úvazku.

„Letos plánujeme otevřít,“ potvrdil webu EuroZprávy.cz Jan Kotrbáček ze společnosti Cushman & Wakefield, která má na starosti komunikaci. Přesný termín neuvedl s tím, že jde o strategii Primarku. „Nikdy neříkají, kdy přesně to bude. Výjimku neudělají ani v českém případě,“ vysvětlil postup irské firmy.

Druhou českou pobočku v Brně plánuje Primark otevřít v roce 2022. „Na tomto letopočtu se nic nemění,“ dodal Kotrbáček.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rada: Jsou nutné legislativní změny, které podpoří šetrné budovy

24.09.2020 10:47 Vláda by měla přijmout legislativní změny, které podpoří výstavbu energeticky šetrných budov. Tato…

Za kolik natankujete? Benzín a nafta v Česku opět zlevnily

24.09.2020 10:06 Aktualizováno Ceny pohonných hmot v ČR znovu mírně klesly. Nejprodávanější benzín Natural 95 od minulé středy…

Růst důvěry v českou ekonomiku zrychlil. Obavy z inflace a nezaměstnanosti…

24.09.2020 09:49 Důvěra v českou ekonomiku v září vzrostla o 3,9 bodu na 90,9 bodu. Růst důvěry tak zrychlil proti…

Víkendová studená fronta odstartuje topnou sezonu

24.09.2020 08:31 Studená fronta, která by měla o víkendu dorazit do Česka, odstartuje topnou sezonu. Zatímco v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama