Opatření proti koronaviru nezasáhnou svatby 10. října. Jde o "magické" datum

Podnikatelům zaměřeným na svatby se podle zakladatelky a manažerky svatební agentury Wedding Design Markéty Fryčové ulevilo, že nové opatření omezující počet účastníků nezasáhne svatby plánované na sobotu 10. října. Kombinace čísel v datu je podle ní pro mnoho snoubenců důležitá, proto si právě tento termín mnoho lidí vybralo.

manželství
doporučujeme

Wedding Design má na druhou říjnovou sobotu naplánované tři svatby. "Měli jsme velké obavy, že opatření týkající se svateb začne platit hned po volbách, které se konají tento víkend. Obrovsky se nám ulevilo, že to bude až od 19. října," řekla. Například radnice Prahy 1 má podle Martina Šebesty z tiskového oddělení na 10. října nahlášených deset svateb. V Praze 2 jsou podle mluvčí městské části Andrey Zoulové naplánovány čtyři sňatky. Zástupci úřadů to uvedli na dotaz ČTK.

Na svatbách bude moci od 19. října být maximálně 30 lidí. Opatření bude platit do konce nouzového stavu, tedy začátku listopadu. Podle Fryčové je 30 účastníků málo, svatby podle ní bývají větší. Je to ovšem lepší než jarní omezení na deset lidí, kdy se do počtu nevešel fotograf, řekla. Její agentura už nyní se snoubenci neplánuje pouze tradiční dvě varianty sňatku tzv. suchou a mokrou. Za současné situace je podle Fryčové nutná větší flexibilita, počítá se tedy i s možností menšího počtu hostů.

Vlivem pandemie agentura Wedding Design musela upravit také smluvní podmínky. Podle Fryčové nestačilo obecné ustanovení o vyšší moci. Bylo nutné specifikovat okolnosti zrušení svatby a následného postupu, například vracení záloh. Agentura pořádá také kurzy pro koordinátory i nevěsty. Ty se podle Fryčové budou nyní konat prostřednictvím Skypu.

V České republice letos v prvním pololetí podle Českého statistického úřadu výrazně ubylo sňatků. Od dubna do června byl jejich počet meziročně zhruba poloviční.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu, daňové sazby mají být 15 a 23 procent

26.10.2020 18:22 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho…

Firmy bojují o přežití. Vláda prodloužila program Antivirus B do konce roku

26.10.2020 17:24 Aktualizováno Vláda prodloužila do konce roku vyplácení příspěvků na náhrady mezd z programu Antivirus firmám,…

Stravenkové firmy vyslyšely výzvu a podpoří restaurace. Teď je na tahu stát

26.10.2020 15:22 Stravenkové firmy reagovaly na výzvu zástupců podnikatelů na podporu restaurací a dočasně jim…

Vývojáři slaví 28. říjen, nabídnou české a slovenské pc hry se slevou

26.10.2020 14:23 Zájemci si budou moci od dnešního večera kupovat české a slovenské počítačové hry na digitální…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama