Program COVID kultura má notifikaci EU a začne vyplácet dotace

Ministerstvo průmyslu začne vyplácet peníze, o které žádali lidé ve druhé výzvě programu COVID kultura. Výzva dostala notifikaci Evropské komise, od které se výplata podpory v kontextu s pandemií koronaviru odvíjí.

ministerstvo průmyslu
doporučujeme

Ministerstvo průmyslu to dnes uvedlo v tiskové zprávě. Program má k dispozici přes 750 milionů korun a podle dřívějšího vyjádření ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) bude zřejmě vyčerpán.

Z programu COVID kultura mohou podnikatelé v kultuře, divadla, hudební kluby, odborné technické profese i neziskové organizace profesionálně podnikající v kultuře dostat příspěvek na marně vynaložené výdaje za přesunuté či zrušené kulturní akce a kontinuální činnost v kultuře.

"Ve druhé výzvě z programu COVID kultura máme aktuálně nachystáno k proplacení 752 žádostí OSVČ o jednorázovou podporu v celkové hodnotě víc než 45 milionů korun. A k výplatě je připraveno i dalších 14 žádostí za přibližně 14,8 milionů korun od podnikatelských subjektů a další stovky žádostí máme nahodnocené," uvedl a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Podle MPO k 19. listopadu v druhé výzvě programu COVID kultura podali podnikatelé 662 žádosti v objemu 287 milionů korun. OSVČ, pro něž program nabízí jednorázovou podporu 60.000 korun, podaly 3833 žádostí celkem za 230 milionů korun.

Žádosti v programu je možné podávat do 22. prosince a nově mají na jednorázovou podporu pro OSVČ nárok také umělci nebo umělecko-technické profese, kteří na území ČR mají přechodný pobyt, a jde o podnikatele z Evropské unie. Také je nově možné souběžně čerpat dotaci z druhé výzvy z programu COVID kultura spolu s ošetřovným pro OSVČ.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hračky podraží. Hračkářský byznys čelí nejtěžší situaci za posledních…

13.06.2021 10:40 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Astronomický růst celosvětových přepravních nákladů se promítá a ještě…

Největší americká banka sází na českou korunu, ta zpevňuje na nejsilnější…

12.06.2021 08:22 Koruna od začátku dubna zpevnila vůči euru o zhruba tři procenta, z kursu 26,11 na včerejší svoji…

Voda bude zdražovat i dále, až o deset procent. „Vychytávkami“ lze ušetřit…

12.06.2021 07:44 KOMENTÁŘ Lukáše Kovandy - Letos v lednu v některých oblastech ČR lidem voda, resp. tedy vodné a…

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28.…

11.06.2021 20:21 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama