Svaz pivovarů má staronového šéfa, post počtvrté obhájil František Šámal

České pivovarníky další tři roky povede František Šámal (68), který počtvrté obhájil post předsedy svazu, zvolen tak byl popáté. ČTK to dnes oznámili zástupci Českého svazu pivovarů a sladoven. Obměnilo se předsednictvo, kde zasedl například šéf Budějovického Budvaru Petr Dvořák.

Pivo
doporučujeme

Místopředsednický post obhájil Roman Havlík z Pivovaru Svijany. Šámal dříve působil v Pivovarech Staropramen. Do svazu budou moci vstoupit i menší výrobci piva.

Kromě Dvořáka bude v nově předsednictvu ředitel Pivovaru Samson Daniel Dřevikovský, výrobní ředitel Pivovarů Lobkowicz Group Jiří Faměra, ředitel logistiky a konstroly MPS Přerov Antonín Chytil a předseda představenstva Bohemia Hop Zdeněk Rosa. Zůstala v něm také Pavlína Kalousová z Plzeňského Prazdroje, Milan Schramm z Heinekenu ČR, Josef Vávra z Rodinného pivovaru Bernard, Richard Paulů ze Sladoven Soufflet ČR a Václav Dušánek z Českomoravských sladoven.

"Nové předsednictvo má před sebou složitý úkol zajistit pivovarství a sladařství příznivé podmínky pro podnikání, zabránit přílišné regulaci a udržet sektor mezi klenoty české ekonomiky. Věřím, že se nám to společně podaří, ale bude hodně záležet na tom, jakým způsobem bude vláda reagovat na současný vývoj pandemie. Jakékoliv další zavírání ekonomiky a omezování (nejen) gastronomie má na náš sektor velmi negativní dopady," uvedl Šámal.

Svazová valná hromada také schválila úpravu stanov, která umožní členství menším pivovarům a sladovnám, které se doposud nemohly stát členy z důvodů minimálních limitů produkce. Nově mohou vstoupit do svazu prostřednictvím institutu kolektivního členství. Neformálním sdružením výrobců, kteří u piva dosáhnou výroby alespoň 20.000 hl ročně a u sladu alespoň 500 tun, se umožní, aby se rozhodování o svazu účastnili jako jeden člen s odpovídajícími například hlasovacími právy. Valná hromada také schválila nového člena svazu, Pivovar Libertas ze středočeských Úval.

"Když opomeneme posledních šest měsíců, má za sebou pivovarský sektor několik úspěšných let, kdy se nám dařilo jak v domácí produkci, tak v exportu. První pololetí letošního roku bylo naopak obdobím nejtěžším, kdy jsme společně zachraňovali, co šlo," dodal Šámal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum ČNB: Banky hlásí zpřísnění poskytování úvěrů firmám

26.10.2020 11:56 Pro čtvrté čtvrtletí letošního roku část bankovního trhu avizuje další zpřísnění poskytování úvěrů…

Koronakrize je zpět. Důvěra v českou ekonomiku po pěti měsících klesla

26.10.2020 11:16 Aktualizováno Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu.…

TSK vypsala tendr na opravu Libeňského mostu, maximální cena je 2,85…

26.10.2020 10:31 Pražský Technická správa komunikací (TSK) dnes vypsala zakázku na rekonstrukci Libeňského mostu a…

Generální pardon: Zasaženým obchodníkům se odkládá splatnost DPH do konce…

26.10.2020 10:05 Ministerstvo financí dnes posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama