Víkendové bouřky zanechaly spoušť. Pojišťovny evidují škody za 100 milionů

Klienti nahlásili pojišťovnám po víkendových bouřkách a přívalových deštích přes 1700 škod za zhruba 100 milionů korun. Nejčastěji jde o vytopené sklepy, poškozené fasády, poničené střechy nebo automobily. Nejpostiženější jsou Středočeský, Pardubický kraj a Vysočina.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Po víkendových bouřkách a přívalových deštích, které na mnoha místech vyústily v bleskové povodně, máme k dnešní čtrnácté hodině od našich klientů z celé republiky nahlášeno na 680 škod za přibližně 20 milionů korun. Očekáváme, že škody nám budou klienti hlásit i v nejbližších dnech. Odhadujeme, že nám jich jen za uplynulý víkend z celé republiky nahlásí celkem zhruba 2500 škod," uvedla mluvčí Generali České pojišťovny Ivana Buriánková. Nejvíce škod pojišťovna eviduje ze Středočeského, Pardubického, Jihomoravského a Libereckého kraje. Nejčastěji klienti hlásili zatopené sklepy, garáže, poničené střechy, fasády nebo automobily.

Pojišťovna Allianz eviduje po nedělních lokálních povodních zatím 134 událostí za zhruba 20 milionů korun. "Nejčastěji šlo o zatopené sklepy a garáže, někde dokonce i poškozené podlahy, nábytek a fasády, ale také vozidla po krupobití nebo elektrické přepětí. Jenom z Heřmanova Městce evidujeme několik škod v řádech statisíců korun. V jedné nemocnici voda poškodila přístroje v hodnotě zhruba 15 milionů korun," uvedl mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

"Z tohoto víkendu nám klienti prozatím nahlásili 360 škod za 12 milionů Kč. Jako minulý víkend, tak i tentokrát škodila vichřice, povodně, krupobití, řešíme tedy hlavně vyplavené domy, sklepy a garáže," uvedl mluvčí pojišťovny Kooperativa Milan Káňa. Nejpostiženější byly podle něj Praha 4, Heřmanův Městec, Seč, Lanškroun, Otrokovice Kolínsko, okolí Kutné Hory, Čáslav, okolí Ždáru nad Sázavou.

ČSOB Pojišťovna odhaduje u svých klientů až 500 škod za zhruba 40 milionů korun. "Průměrná škoda se bude pohybovat okolo 80.000 korun. Nejčastějším typem pojistné události pak jsou zatečení atmosférických srážek, zaplavené domácnosti a zatopené sklepy, v některých případech škody způsobené pádem stromu," uvedl mluvčí ČSOB Pojišťovny Petr Milata. Nejvíce postižené jsou Pardubický kraj a Vysočina.

Podle mluvčího pojišťovny Axa Jiřího Cívky bouřky, přívalové deště a lokální bleskové povodně z posledních dní způsobily klientům desítky škod v řádech milionů korun. "Jedná se o prvotní odhad, který se bude v následujících dnech postupně upřesňovat," uvedl. Mezi prvními nahlášenými škodami převládají i podle něj zatopené sklepy a přízemní podlaží. Výjimkou nejsou i poškozené střechy, které poničil silný vítr a souvisejí škody ze zatečením. "Samostatnou kapitolou pak budou škody na vozidlech, které kromě vody mohlo poškodit lokální krupobití, ale především popadané větvě a nezajištěné předměty," dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Růst cen domů a bytů v ČR byl v 1. čtvrtletí šestý nejvyšší v EU

08.07.2020 13:15 Meziroční růst cen domů a bytů v Česku v prvním čtvrtletí zrychlil na 9,5 procenta, o čtvrtletí…

Tržby maloobchodu v květnu ovlivnila odložená spotřeba

08.07.2020 12:06 Výsledky maloobchodu za květen podle analytiků pozitivně překvapily. Velmi dobře si vedly zejména…

Tržby obchodníků v květnu vzrostly meziročně o dvě procenta

08.07.2020 10:34 Tržby obchodníků v Česku v květnu po očištění stouply meziročně o dvě procenta, meziměsíčně byly…

Drtivé většině zájezdových dopravců hrozí krach, varuje iniciativa Za…

07.07.2020 14:58 Zájezdová autobusová doprava v Česku je po koronavirové krizi na hraně kolapsu. Podle iniciativy Za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy