Amazon má před Vánoci problém. Německé odbory vyzvaly ke stávce

Německý odborový svaz Verdi vyzval pracovníky logistického centra americké společnosti Amazon v Bad Hersfeldu k šestidenní stávce, která podle něj má v náročném předvánočním období pomoci přinutit vedení firmy k jednání o zvýšení platů. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Amazon, americký internetový obchod
doporučujeme

Stávka má trvat od pondělí do soboty, zatím ale není jasné, kolik zaměstnanců se k ní připojí. Podle firmy Amazon stávka doručování zásilek neovlivní.

"(Odbory) Verdi chtějí využít dny s vysokými předvánočními tržbami k tomu, aby zvýšily tlak na kolektivní vyjednávání o mzdách v Amazonu," uvedl dnes svaz ve svém prohlášení. Konkrétně například žádá i čtyřnásobné navýšení zvláštních vánočních odměn pro pracovníky skladů. Bonus se nyní vyplácí ve výši 400 eur.

"Právě při vánočním provozu jsou kolegové v tom největším zápřahu, ve stresu a pracují přesčas, což je třeba ohodnotit kolektivně vyjednanými odměnami," řekla Mechthild Middekeová, která stávku připravuje.

Stávka se týká logistického centra Bad Hersfeld v Hesensku, o stávkách v některém z dalších 12 německých skladů Amazonu odbory zatím nehovoří.

Mluvčí Amazonu uvedl, že většina zaměstnanců nejspíš bude pracovat dál, a objednávky by tak zákazníkům měly dorazit včas. "Pro lidi pracující v logistických centrech je Amazon bezpochyby jedním z nejlepších zaměstnavatelů," dodal.

Zaměstnanci amerického internetového obchodu v Německu a dalších zemích stávkují v posledních letech opakovaně. Naposledy v Německu přestali na protest pracovat v listopadu během tak zvaného černého pátku. Do stávky se tehdy zapojily stovky lidí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo utne výrobu elektřiny z hnědého uhlí, firmy dostanou kompenzace

16.01.2020 14:28 Aktualizováno Německá vláda se dohodla se spolkovými zeměmi na ukončení výroby elektrické energie z hnědého uhlí,…

Prodej aut PSA Group výrazně klesl, firma má potíže v Číně a na Blízkém…

16.01.2020 11:08 Celosvětový prodej aut francouzské automobilky PSA Group loni klesl o deset procent na 3,49 milionu…

Nová auta v EU jdou na odbyt. Prodej loni rostl šestým rokem za sebou

16.01.2020 09:47 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v loňském roce zvýšil o 1,2 procenta na 15,34…

Německá ekonomika značně pokulhává. Situace je nejhorší od roku 2013

15.01.2020 11:58 Růst německé ekonomiky loni výrazně zpomalil. Hrubý domácí produkt (HDP) se zvýšil jen o 0,6…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama