Policisté obvinili útočníka z vlaku na Přerovsku, hrozí mu až 18 let vězení

Kriminalisté obvinili třicetiletého muže z Hranic z pokusu o vraždu spolucestujícího ve vlaku. Muže podle policie pobodal nožem poté, co mu oběť vytkla jeho nevhodné chování. Obviněnému hrozí až 18 let vězení, sdělil dnes ČTK policejní mluvčí Libor Hejtman. Incident se stal v pondělí na trase mezi Teplicemi nad Bečvou a Černotínem na Přerovsku.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání třicetiletého muže z Hranic pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu. Zároveň podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal muže do vazby," uvedl policejní mluvčí.

Incident se stal ve spěšném vlaku v pondělí po 15:00. Obviněný muž nejprve plival na cestující ve vagoně. Následně vypukla hádka s pětačtyřicetiletým cestujícím, který jej upozornil na nevhodné chování. Spor přerostl ve fyzické napadení, kdy podezřelý zaútočil na spolucestujícího nožem. V dalším útoku mu zabránil až přivolaný strojvůdce. Útočník poté z vlaku utekl, uvedl mluvčí. Kriminalisté jej dopadli druhý den ráno ve Valašském Meziříčí.

V Olomouckém kraji by mělo podle informací ČTK jít o letošní pátý případ vraždy či pokusu o ni. Na začátku února podle policie zabil sekáčkem na maso majitele bytu v Bedihošti na Prostějovsku devětadvacetiletý nájemník. V dubnu policisté dopadli sedmačtyřicetiletého muže podezřelého z brutální vraždy jedenapadesátileté ženy, která jela na kole po polní cestě v okrajové části Olomouce, případ už míří k soudu. V červenci zastřelil v jednom z prostějovských bytů čtyřiadvacetiletou ženu s největší pravděpodobností její přítel, vzápětí spáchal sebevraždu. V polovině října vyšetřovali policisté pokus vraždy v Olomouci, kdy s nožem zaútočil na svého krajana třiadvacetiletý cizinec.

Loni se v Olomouckém kraji stalo osm vražd či pokusů o ni. V meziročním srovnání je to méně, předloni policisté vyšetřovali 11 těchto případů. Zatímco v roce 2018 se jim podařilo všechny objasnit, z loňska zůstává stále jedna vražda nevyřešená. Jde o nález novorozence u Lhotky u Přerova.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž se přiznal k loupežným přepadením, sháněl peníze na heroin

18.01.2021 12:28 Jiří Horváth se dnes u soudu přiznal ke čtyřem loupežným přepadením a osmi krádežím, které spáchal…

Policie zadržela cizinku, která v Karlových Varech uškrtila dítě pupeční…

18.01.2021 09:19 Mrtvého novorozence, kterého našli u břehu řeky Ohře 22. prosince kolemjdoucí v Karlových Varech,…

Muž na Sokolovsku zabil partnerku a jejího milence. Tamní kriminálka řeší…

17.01.2021 18:07 Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu, která se stala v sobotu v Horním Slavkově na Sokolovsku.…

V Hradci Králové byla znásilněna mentálně postižená žena, policie hledá…

15.01.2021 10:13 Královéhradecká policie hledá svědka v případu znásilnění mentálně postižené ženy v Hradci Králové…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama