Uprchlý vězeň z Českolipska se schovával u kamaráda v posteli

V úložném prostoru postele v bytě svého kamaráda v České Lípě nalezli policisté uprchlého čtyřicetiletého vězně z věznice ve Stráži pod Ralskem. Utekl první den, kdy byl při výkonu trestu mimo věznici. Hrozí mu teď zvýšení trestu a potrestaní mohou být i lidé, kteří ho ukryli. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Ivana Baláková.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

"Na svobodě si pobyl pouhých 85 minut a za tak krátký prožitek volnosti se jeho původně třicetiměsíční trest odnětí svobody může protáhnout až o pět let. Přesně taková trestní sazba mu nyní hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedla Baláková.

Muž si odpykává trest ve strážské věznici za majetkovou trestnou činnost od loňského prosince. Z nestřeženého pracoviště firmy Modus v Dubické ulici v České Lípě utekl v pondělí zhruba v 17:10, když se vymluvil, že odchází na toaletu.

"Zamířil ale rovnou na vrátnici, a když ho chtěla zastavit vrátná, podlezl závoru a utekl. My jsme ho následně hledali po celém městě i na hlavních výjezdových komunikacích a kromě toho jsme navštívili jednu místní rodinu, na kterou měl mít z minulosti osobní vazbu," uvedla Baláková. Vězňův kamarád podle ní popřel, že by ho znal, a policisty dokonce pozval dovnitř, aby se sami přesvědčili, že ho nikde neschovává.

"Ochotně nás provedl svým příbytkem a ukázal nám i ložnici. Zde se kromě jiného nábytku nacházely dvě postele s úložným prostorem a na jedné z nich seděla žena, kterou jsme požádali o to, aby vstala a postel otevřela," uvedla Baláková. Žena se nejprve vymlouvala na to, že je postel rozbitá a nejde otevřít, nakonec ale policistům ustoupila. Uvnitř se ukrýval hledaný muž. Podle Balákové hrozí trestní stíhání i jeho známým. "Jejich podíl na ukrývání vězně nyní prověřujeme. Ten můžeme za určitých podmínek kvalifikovat jako přečin nadržování, za který pachateli hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Terčem zlodějů se stávají včelstva, kterých je nyní nedostatek

25.05.2020 16:33 Terčem zlodějů se v poslední době stávají včelstva, kterých je nyní nedostatek. Vinou nemoci velké…

Ústecká policie stíhá muže z filmu V síti

22.05.2020 11:05 Ústecká policie stíhá muže, který vystupoval v dokumentu V sítí, kvůli šíření dětské pornografie.…

Muž je obviněn z pokusu o dvojnásobnou vraždu, útočil autem

21.05.2020 13:44 Autem srazil úmyslně svou bývalou přítelkyni a dalšího muže pětadvacetiletý muž ze Sokolova.…

Důchodce, který v Brně zastřelil svou milenku, dostal 16 let vězení

21.05.2020 09:47 Krajský soud v Brně dnes poslal za vraždu a nelegální ozbrojování na 16 let do vězení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy