Uprchlý vězeň z Českolipska se schovával u kamaráda v posteli

V úložném prostoru postele v bytě svého kamaráda v České Lípě nalezli policisté uprchlého čtyřicetiletého vězně z věznice ve Stráži pod Ralskem. Utekl první den, kdy byl při výkonu trestu mimo věznici. Hrozí mu teď zvýšení trestu a potrestaní mohou být i lidé, kteří ho ukryli. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Ivana Baláková.

policie
doporučujeme

"Na svobodě si pobyl pouhých 85 minut a za tak krátký prožitek volnosti se jeho původně třicetiměsíční trest odnětí svobody může protáhnout až o pět let. Přesně taková trestní sazba mu nyní hrozí za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání," uvedla Baláková.

Muž si odpykává trest ve strážské věznici za majetkovou trestnou činnost od loňského prosince. Z nestřeženého pracoviště firmy Modus v Dubické ulici v České Lípě utekl v pondělí zhruba v 17:10, když se vymluvil, že odchází na toaletu.

"Zamířil ale rovnou na vrátnici, a když ho chtěla zastavit vrátná, podlezl závoru a utekl. My jsme ho následně hledali po celém městě i na hlavních výjezdových komunikacích a kromě toho jsme navštívili jednu místní rodinu, na kterou měl mít z minulosti osobní vazbu," uvedla Baláková. Vězňův kamarád podle ní popřel, že by ho znal, a policisty dokonce pozval dovnitř, aby se sami přesvědčili, že ho nikde neschovává.

"Ochotně nás provedl svým příbytkem a ukázal nám i ložnici. Zde se kromě jiného nábytku nacházely dvě postele s úložným prostorem a na jedné z nich seděla žena, kterou jsme požádali o to, aby vstala a postel otevřela," uvedla Baláková. Žena se nejprve vymlouvala na to, že je postel rozbitá a nejde otevřít, nakonec ale policistům ustoupila. Uvnitř se ukrýval hledaný muž. Podle Balákové hrozí trestní stíhání i jeho známým. "Jejich podíl na ukrývání vězně nyní prověřujeme. Ten můžeme za určitých podmínek kvalifikovat jako přečin nadržování, za který pachateli hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody," dodala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pražská policie zadržela gang. Vyrobil a prodal pervitin za 4,5 milionu

25.09.2020 09:51 Pražští policisté zadrželi skupinu pěti lidí, kteří podle nich vyrobili a prodali 4,5 kilogramu…

GIBS obvinila 13 lidí kvůli pronášení drog do pardubické věznice,…

23.09.2020 09:15 Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila 13 lidí kvůli výrobě a pronášení drog a…

Smrtelné ublížení na zdraví. Policie navrhla obžalovat mladíka kvůli…

21.09.2020 10:56 Policie už ukončila vyšetřování lednového pádu muže pod metro ve stanici Anděl a navrhla podání…

Muž chtěl zavraždit pošťáka sekyrou, pak napadl jeho přítelkyni. U soudu…

21.09.2020 10:08 Jednadvacetiletý Patrick Wachter, který se dnes začal u Krajského soudu v Plzni zpovídat z loňského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama