Thriller #annaismissing varuje před riziky na internetu, premiéra bude mít nečekanou formu

Vyšetřování únosu dítěte za účelem natáčení a prodeje nelegálních videí je ústředním motivem chystaného thrilleru #annaismissing, na jehož přípravě se dohodla internetová televize Mall.tv se společností Bionaut. Producenti Lukáš Záhoř a Vratislav Šlajer to oznámili během uvedení projekce osmidílného thrilleru inspirovaného skutečnými případy kyberšikany #martyisdead na zlínském filmovém festivalu.

Kino, ilustrační foto
doporučujeme

Premiéra volně navazujícího projektu #annaismissing je plánovaná v kinech a na internetové televizi Mall.tv na jaro 2021.

Stejně jako #martyisdead bude i #annaismissing podle Šlajera kombinovat napínavý thriller s detektivní zápletkou. V centru zájmu budou nové postavy, objeví se ale i hrdinové #martyisdead a s nimi odpovědi na některé nezodpovězené otázky z první série. "Plánujeme paralelní uvedení v kinech a online, každá verze nabídne trochu jinou část příběhu a pro diváky to bude jistě překvapivý zážitek," podotkl Šlajer.

Temný příběh, který poskládá složitou mozaiku událostí vedoucích ke zmizení čtrnáctileté Anny, je dílem scenáristy Jaroslava T. Mišky a režiséra Pavla Soukupa. K jeho autenticitě podle Šlajera přispívá úzká spolupráce s policií a odborníky na internetovou bezpečnost. Cílem autorů seriálu je nejen umocnit napínavou formu, ale také popsat promyšlený systém sociálního inženýrství a bezbrannost obětí, které v něm uvíznou.

Sérií #annaismissing chce televize Mall.tv podle jejího šéfproducenta Záhoře dál rozvíjet téma online bezpečnosti a dalšími doprovodnými materiály přispět k úpravě zákonů, které například neumožňují uložit doživotní zákaz práce s dětmi, nebo pracují s velmi nízkými tresty. "Věříme, že stejně jako dokáže dobře odvyprávěný příběh prodávat, dokáže přispět k zamyšlení a snad i ke změně," podotkl Záhoř.

Už předchozím seriálem #martyisdead chtěli producenti poukázat na nástrahy virtuální komunikace a přispět k celospolečenské diskuzi o nich. "Jak důležité je na potenciální rizika upozorňovat a jak neadekvátní postihy hrozí internetovým predátorům, ukázaly ohlasy na něj," podotkl Záhoř.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel scénárista Walter Bernstein, spoluautor Sedmi statečných

24.01.2021 06:53 Ve věku 101 let zemřel v New Yorku americký scénárista Walter Bernstein, jeden z posledních…

Nová bondovka se znovu odkládá, premiéru bude mít v říjnu

22.01.2021 06:21 Premiéra nejnovějšího dílu filmové série s britským agentem Jamesem Bondem se kvůli neutuchající…

Nastal pomyslný boj mezi Havlem a Šarlatánem

18.01.2021 11:31 Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes oznámila nominace pro 28. ročník výročních cen Český…

Dcera Paula McCartneyho natáčí dokument o studiích Abbey Road

15.01.2021 09:31 Dcera někdejšího člena slavné skupiny Beatles Paula McCartneyho, fotografka Mary McCartneyová,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama