Thriller #annaismissing varuje před riziky na internetu, premiéra bude mít nečekanou formu

Vyšetřování únosu dítěte za účelem natáčení a prodeje nelegálních videí je ústředním motivem chystaného thrilleru #annaismissing, na jehož přípravě se dohodla internetová televize Mall.tv se společností Bionaut. Producenti Lukáš Záhoř a Vratislav Šlajer to oznámili během uvedení projekce osmidílného thrilleru inspirovaného skutečnými případy kyberšikany #martyisdead na zlínském filmovém festivalu.

Kino, ilustrační foto
doporučujeme

Premiéra volně navazujícího projektu #annaismissing je plánovaná v kinech a na internetové televizi Mall.tv na jaro 2021.

Stejně jako #martyisdead bude i #annaismissing podle Šlajera kombinovat napínavý thriller s detektivní zápletkou. V centru zájmu budou nové postavy, objeví se ale i hrdinové #martyisdead a s nimi odpovědi na některé nezodpovězené otázky z první série. "Plánujeme paralelní uvedení v kinech a online, každá verze nabídne trochu jinou část příběhu a pro diváky to bude jistě překvapivý zážitek," podotkl Šlajer.

Temný příběh, který poskládá složitou mozaiku událostí vedoucích ke zmizení čtrnáctileté Anny, je dílem scenáristy Jaroslava T. Mišky a režiséra Pavla Soukupa. K jeho autenticitě podle Šlajera přispívá úzká spolupráce s policií a odborníky na internetovou bezpečnost. Cílem autorů seriálu je nejen umocnit napínavou formu, ale také popsat promyšlený systém sociálního inženýrství a bezbrannost obětí, které v něm uvíznou.

Sérií #annaismissing chce televize Mall.tv podle jejího šéfproducenta Záhoře dál rozvíjet téma online bezpečnosti a dalšími doprovodnými materiály přispět k úpravě zákonů, které například neumožňují uložit doživotní zákaz práce s dětmi, nebo pracují s velmi nízkými tresty. "Věříme, že stejně jako dokáže dobře odvyprávěný příběh prodávat, dokáže přispět k zamyšlení a snad i ke změně," podotkl Záhoř.

Už předchozím seriálem #martyisdead chtěli producenti poukázat na nástrahy virtuální komunikace a přispět k celospolečenské diskuzi o nich. "Jak důležité je na potenciální rizika upozorňovat a jak neadekvátní postihy hrozí internetovým predátorům, ukázaly ohlasy na něj," podotkl Záhoř.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejlepší dabing: Cenu Františka Filipovského získali Jan Šťastný a Vanda…

19.09.2020 19:25 Ceny za nejlepší mužský a ženský herecký výkon v dabingu dnes v Občanské záložně v Přelouči získali…

Na Festivalu české filmové komedie bodoval snímek Vlastníci

19.09.2020 18:07 Hlavní cenu Zlatý prim získal na Festivalu české filmové komedie v Novém Městě nad Metují snímek…

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

18.09.2020 18:26 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

OBRAZEM: Češi se loučili s Jiřím Menzelem

18.09.2020 18:25 Asi tři stovky lidí se do odpoledne přišly do pražského Rudolfina rozloučit s režisérem Jiřím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama