Nizozemí pořádalo náhradu za soutěž Eurovize, finalisté zpívali na dálku známý hit

Místo plánovaného finále mezinárodní písňové soutěže Eurovize (ESC), která byla zrušena kvůli koronavirové pandemii, se v sobotu večer v Nizozemsku odehrál náhradní zábavný pořad s názvem Europe Shine A Light. Soupeření mezi jednotlivými národy se však tentokrát nekonalo. Akce měla především vyjádřit ducha jednoty a pospolitosti Evropy.

Přidejte svůj názor

Eurovision Song Contest
doporučujeme

Dvouhodinová show byla vysílána do více než 40 zemí včetně České republiky, kde ji vysílal kanál ČT art. Zahájila ji videomontáž záběrů prázdných ulic evropských metropolí. Také v televizním studiu v nizozemském Hilversumu, odkud byla akce přenášena, panovala komorní atmosféra kontrastující s jindy hlučnými finálovými kláními zpěváků a kapel reprezentujících své země.

Část rotterdamského kongresového centra Ahoy, které mělo být dějištěm letošního finále Eurovize, se nedávno proměnilo v provizorní nemocnici, která měla ulehčit nizozemským nemocnicím léčícím pacienty s nemocí covid-19.

Během náhradní akce se 41 letošních finalistů neutkalo v soutěži, ale na dálku spolu zazpívali vítěznou píseň skupiny Katrina and the Waves z roku 1997 Love Shine a Light. Kromě hudebních vystoupení připomínajících úspěšné songy z dřívějších ročníků soutěže v pořadu zazněly promluvy některých vítězů soutěže z minulých ročníků.

zdroj: YouTube

Byl mezi nimi i 75letý člen někdejší švédské skupiny Abba Björn Ulvaeus. "ESC se vrátí příští rok... Ať žije Eurovision Song Contest," ujistil hudebník. Abba zvítězila v soutěži Eurovize v roce 1974 s písní Waterloo. Ulvaeus vyjádřil úlevu nad tím, že Waterloo se nestalo heslem náhrady za ESC.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hudební festivaly Benátská!, Hrady CZ a Okoř 2020 letos nebudou

27.05.2020 12:55 Hudební festival Benátská! v libereckém Vesci, putovní festival Hrady CZ ani Okoř 2020 se letos…

JazzFestBrno 2020 zahájí v září Avishai Cohen, osmdesátiny oslaví big band…

21.05.2020 14:54 Pořadatelé festivalu JazzFestBrno zveřejnili téměř kompletní seznam náhradních termínů odložených…

Koronavirus zlikvidoval obří taneční párty. DJ Black Coffee zvažuje, co dál

16.05.2020 17:55 Vzešel z nejchudší jihoafrické provincie, aby se z něj stal jeden z nejúspěšnějších DJ na světě,…

Jazzový a swingový zpěvák Kerndl je pro někoho "český Sinatra"

15.05.2020 07:50 Jazzovému a swingovému zpěvákovi Vladimíru "Laďovi" Kerndlovi, který se narodil 16. května 1945 v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy