S mobilem na toaletu? Lékaři bijí na poplach, okamžitě přestaňte

Podle nedávných průzkumů tráví více než polovina lidí čas na toaletě s mobilním telefonem v ruce. Jak ale varují odborníci, neuvěřitelně si tím ničí zdraví.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Koupelna, ilustrační fotografie
doporučujeme

Lékaři varují, že používání telefonu na toaletě může být příčinou vzniku hemoroidů. S telefonem v ruce totiž v této místnosti trávíme mnohem více času, než je třeba.

Zásadní problém je v tom, že s telefonem v ruce nemáme potřebu opouštět záchod po dokonání potřeby. Delší sezení na toaletě ale zvyšuje tlak v žilách konečníku, což vede k výskytu hemoroidů. 

Ty sice nejsou život ohrožující, jsou ale nepříjemné, bolestivé a jejich léčba není vždy jednoduchá. Kolik takových lidí je ale experti neví, mnoho nemocných se za ně stydí a lékařskou pomoc nevyhledá.

"Je těžké přesně zjistit, kolik lidí trpí hemeroidy, protože mnozí to tají," tvrdí lékařka Sarah Jarvisová. Odborníci proto obecně nedoporučují používání mobilních telefonů na WC.

"Raději se soustřeďte na příjem vlákniny, dodržujte pitný režim a pravidelně cvičte. Mobil nenoste s sebou na záchod," radí lékařka Jarvisová.

To ale není jediná hrozba, kterou sezení na toaletě s mobilem přináší. Existuje ještě jiná, závažnější, avšak méně diskutovaná. A sice přenos bakterií.

Na toaletě se totiž nacházejí bakterie, které mohou způsobit vše od infekcí způsobených noroviry až po salmonelu. K přenosu bakterií dochází například prostřednictvím toaletního papíru, a mnoho lidí si podle lkařů nehlídá, na co kterou rukou na toaletě sahá. 

I to je podle lékařky důvod, proč by se lidé měli zdržet nošení mobilního telefonu na toalet. 

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč s přibývajícími lety tloustneme? Vědci našli odpověď

20.10.2019 21:56 Aktualizováno Fyzička už není to, co bývala. A tak se kromě vrásek a bílých vlasů s přibývajícími lety téměř…

Jak obnovit důvěru v manželství po nevěře. Odborníci mají těchto sedm rad

20.10.2019 15:30 Náhodně objevená textová zpráva na mobilu, mail, který jsme nikdy neměli číst... a vše se náhle…

Naruhito je 126. císař nejstarší vládnoucí dynastie světa, obdivuje českou…

20.10.2019 09:13 Naruhito, jehož intronizace se uskuteční 22. října, je nejstarším synem bývalého císaře Akihita a…

Tenista Nadal se oženil, na svatbě měl i bývalého španělského krále

19.10.2019 16:49 Španělský tenista Rafael Nadal se oženil. Po čtrnáctileté známosti vstoupil devatenáctinásobný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama