WC

WC

Najít v Německu bezplatné veřejné WC není lehké, pomáhá databáze

Zaplatit, nebo raději ušetřit. To je otázka, která pálí řadu Němců při hledání veřejných toalet. V Německu se totiž za toalety většinou platí, nejčastěji pak 50 centů (13 korun). Bezplatné záchody nejsou často standardem ani v nákupních centrech a pokud jsou skutečně zdarma, u vchodu často sedí Klofrau, jak se v němčině říká paní, která se o WC stará, a svým pohledem zákazníkům nekompromisně naznačuje, že by bylo vhodné zanechat na talířku nějaké drobné.
Koupelna, ilustrační fotografie

Nečekaný efekt pandemie covid-19: Prudce roste zájem o bidety

V důsledku pandemie nemoci covid-19 stoupá v amerických domácnostech obliba bidetů. Informoval o tom list The Guardian, který náhlý zájem o toto hygienické zařízení vysvětluje obavami o možný nedostatek toaletního papíru v obchodech. Na mnoha místech země totiž toaletní papír v prvních dnech po rozmachu nákazy došel, protože jej řada lidí hromadně nakupovala v přípravě na restriktivní opatření.
Ilustrační foto

Češi na oděvech a obuvi šetří. Za oblečení platíme více než jinde

Lidé v České republice mají výdaje na domácnost podobné jako ostatní Evropané. Konkrétně se jedná o 13 050 korun na osobu za rok. Na nábytek utrácíme 5,5 % ze svých spotřebních údajů a na oblečení a obuv 4,9 % výdajů. Ve srovnání s náklady na bydlení samotné a s ním související platby, jako je voda či energie se u nás jedná o relativně nízké částky.
Ilustrační foto

Návštěva muzea nemusí být nuda: Nejkurióznější expozice z celého světa

Jít o dovolené do muzea se někomu může zdát jako velká nuda, španělský server eldiario.es ale tento týden sestavil seznam kuriózních expozic z různých koutů světa, z nichž si vybere i ten největší odpůrce muzeí. Figuruje na něm i muzeum penisů téměř tří stovek živočichů v islandském Reykjavíku či muzeum vlasů v Turecku, toalet v Indii, psích obojků v Británii nebo vůní ve Španělsku.
Zlato

Blenheimský palác ozdobí zlatý záchod, bude přístupný návštěvníkům

Na návštěvníky Blenheimského paláce poblíž britského Oxfordu od letošního podzimu čeká nevšední umělecký zážitek. Místní galerie jim umožní zblízka obdivovat zlatý záchod, který bude instalován v rámci výstavy italského umělce Maurizia Cattelana. Jeho dílo z 18karátového zlata bude plně funkční, napsal list The Guardian.
Julian Assanage

Oprava záchodu za 90 tisíc? Assange si zavolal instalatéra až ze Španělska

Na opravu záchodu Juliana Assange na ekvádorské ambasádě v Londýně musel v roce 2016 přiletět instalatér ze Španělska. Čtyřdenní práce stála 4000 eur (přes 90.000 korun). Španělská ochranka zakladatele serveru WikiLeaks se obávala, že místní řemeslník by na toaletu mohl umístit odposlech, napsal dnes list El País, který si všímá podivných zvyklostí hosta ekvádorské velvyslanectví.
WC

Záchody v Rusku? Země má po zveřejnění statistiky celosvětovou ostudu

Plných 12,6 procenta Rusů ještě stále nemá ve svém bytě či domě záchod, a tak používají buď společné toalety v komunálních příbytcích, anebo záchod v jiné budově. Před třemi lety se v této situaci nalézalo ještě 15,5 procenta Rusů, uvedl ruský statistický úřad Rosstat s odvoláním na vlastní průzkumy.
Veřejné záchody, ilustrační fotografie

Ženy musí čekat na WC v dlouhých řadách. Dá se to změnit?

Kdokoliv jel na jakýkoliv autobusový zájezd, zná tu situaci. Zatímco před mužským záchodkem na benzínce je prázdno, před tým ženským stojí dlouhá řada. Ženy by to rády změnily, zatím se ale nic nezměnilo. Proč tomu tak je? Odpověď hledá magazín The Atlantic.
WC

Londýn má vážný problém. V divadlech chybí toalety

Divadla v proslulé londýnské oblasti West End mají kritický nedostatek toalet pro ženy - jedno wc připadá na 38 návštěvnic. Vyplývá to podle serveru Independent z průzkumu časopisu The Stage, který se věnuje dění v zábavním průmyslu, především na divadelních prknech.
WC

Zpívající toaletářka? Tyto záchodky mají do diskrétnosti hodně daleko

Záchodky určené zákazníkům jednoho německého obchodního domu mají do diskrétního tichého místa daleko. Zdejší toaletářka klientům v pauzách mezi mytím záchodových mís a vybíráním poplatků zpívá a hraje na kytaru. Využívá dobré akustiky bíle vykachličkované místnosti a zpříjemňuje zákazníkům i sobě den.
WC

Aktivisté varují před nedostatkem toalet. Může ohrozit miliony lidí

Před následky nedostatku toalet, především v Africe a Asii, varovali dnes aktivisté z charitativní organizace WaterAid u příležitosti Mezinárodního dne toalet. Dostatečný počet záchodů chybí podle nich chudým státům po celém světě, což může v budoucnu ohrozit životy milionů lidí. Světové vlády a podniky proto vyzvali, aby investovali více do sanitárních zařízení.

Aktuálně se děje

před 14 minutami

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

Aktualizováno před 12 hodinami

Josef Laufer

Zemřel legendární herec a zpěvák Josef Laufer

Českou uměleckou obec zasáhla v neděli smutná zpráva. Ve věku 84 let zemřel herec a zpěvák Josef Laufer. Informaci o jeho skonu přinesl deník Blesk. Laufer strávil poslední čtyři roky života na nemocničním lůžku v umělém spánku. 

před 13 hodinami

před 13 hodinami

Fotbal, ilustrační fotografie.

Odejde František Straka ze Slovenska do Afriky? O jeho služby má prý zájem Gambie

V současnosti je bývalý kouč Sparty, Slavie i české fotbalové reprezentace František Straka zaneprázdněn svou další záchranářskou misí na Slovensku, kde tentokrát vede Michalovce a počíná si tam poměrně úspěšně. Mohlo by se však stát, že navzdory záchraně tohoto slovenského klubu ve slovenské první lize by Straka nemusel v tomto angažmá pokračovat v další sezóně. Zajímá se totiž o něj fotbalová reprezentace Gambie, kde před nedávnem skončil belgický stratég Sainflet.

před 13 hodinami

před 15 hodinami

Senát Spojených států bude o penězích pro Ukrajinu hlasovat 23. dubna

Senát, tedy horní komora amerického Kongresu, se připravuje dokončit proces schvalování pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu. Hlasování je naplánováno na úterý 23. dubna, uvedl vůdce senátní většiny Chuck Schumer.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy