Vánoce možná bez sněhu, na Silvestra obrat. Předpověď počasí do konce roku

Zatímco letošní Vánoce pravděpodobně budou takzvaně "na blátě", příchod nového roku by už mohla doprovázet sněhová přikrývka. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí meteorologů ze serveru AccuWeather.

Zimní počasí, ilustrační foto
doporučujeme

Tento týden se budou denní teploty pohybovat v průměru kolem 10 stupňů. Výrazněji se ochladí o víkendu, kdy rtuť na teploměru klesne až na 3 stupně

Na podobných hodnotách se udrží i příští týden, ukazuje dlouhodobá předpověď serveru AccuWeather. Teploty vyrostou na zhruba 6 stupňů, kde se udrží do konce listopadu.

S příchodem prosince k zásadnímu teplotnímu skoku nedojde. Teploty v průběhu prvního týdne vyrostou až na 7 stupňů a sněžení bude prozatím výsadou pouze vyšších poloh.

Podobně tomu bude i v druhém prosincovém týdnu, kdy dojde k výraznějšímu ochlazení a denní teploty se propadnou až na 1 stupeň. Noční teploty pak klesnou až na -5, zatímco dosud se udrží kolem nuly.

Od poloviny prosince se mírně oteplí. Denní průměrné teploty opět vyrostou, na zhruba 4 stupně. Zde se udrží až do Vánoc. 

Krátce po nich by mělo Česko zasáhnout výraznější sněžení. To by se při podobných teplotách mělo v Česku udržet až do prosince, výrazně však začnou klesat teploty v noci. 

V závěru roku klesnou až na 8 stupňů pod nulou a mrazy doplní pokračující sněžení, které se začne lámat s příchodem nového roku. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Výstraha: Víkend bude velmi větrný, sever Čech zasáhne orkán

04.12.2020 12:36 Silný vítr, který má ode dneška do pondělního rána vát v Česku, může na horách na severu země…

Předpověď na noc a sobotu 5. prosince

04.12.2020 08:46 Nad Německem se bude vlnit studená fronta, před ní k nám bude proudit teplý vzduch od jihu, uvedl…

Sněžení komplikuje dopravu. D1 u Brna stojí kvůli nehodě kamionu, desítky…

03.12.2020 13:48 Aktualizováno Dálnice D1 u Brna ve směru na Ostravu je kvůli vyprošťování nákladního vozu po nehodě uzavřena,…

Předpověď na noc a pátek 4. prosince

03.12.2020 13:16 Kolem tlakové níže nad Britskými ostrovy začne na našem území proudit teplejší vzduch od jihu,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama