Tajfun Bavi slábne, na Korejském poloostrově napáchal škody

Tajfun Bavi dnes poničil na Korejském poloostrově domy, vyvrátil sloupy a zatopil silnice. Z obou států, které ohrožuje, tedy Severní i Jižní Koreje, zatím nejsou hlášeny žádné oběti na lidských životech.

Ilustrační foto
doporučujeme

S odvoláním na jihokorejskou meteorologickou službu o tom informovala agentura AP.

Bouře, kterou doprovází vítr o rychlosti 115 kilometrů za hodinu, minula Pchjongjang a zasáhla hlavně západní pobřežní oblast KLDR, jež je střediskem rybolovu a zemědělství.

Meteorologové předpovídají, že v následujících 12 hodinách Bavi zeslábne na tropickou bouři.

Severokorejská televize vysílala záběry polámaných stromů a sloupů, zaplavených silnic a informovala o materiálních škodách na budovách. Nejpostiženější jsou provincie Hwanghe namdo a Hwanghe pukto. Zaplavené silnice jsou i ve městě Nampcho, které se nachází blíže metropoli Pchjongjangu.

zdroj: YouTube

Severokorejská média se nezmiňují o žádných lidských obětech a jihokorejské ministerstvo vnitra oznámilo, že žádné zprávy o obětech nemá, i když také v Jižní Koreji jsou poškozené domy, silnice a další infrastruktura. Očekává se, že v Soulu a centru země bude nadále silný vítr.

Jako první v Jižní Koreji Bavi zasáhl ostrov Čedžu, kde bylo bez proudu přes 1600 domácností. Proud se v této oblíbené turistické destinaci postupně obnovuje. Zrušeno ale bylo přes 430 domácích leteckých spojení mezi Čedžu a městem Pusan, je částečně omezená železniční oprava a uzavřeny parky a námořní mosty. Rybářské i osobní lodi byly přesunuty do bezpečnějších vod.

V Soulu byly z obav ze silného větru strženy stany, v nichž se prováděly testy na koronavirus, ale postupně se tyto stanice obnovují.

V KLDR tamní agentura KCNA oznámila, že vůdce Kim Čong-un vyzval, aby se země na Bavi připravila a minimalizovala tak případně škody. Bavi na KLDR udeřil několik týdnů po záplavách, jež způsobily masivní škody na úrodě i domech.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Meteorologům došla jména pro cyklóny. Začínají znovu

18.09.2020 20:14 Teprve podruhé od poloviny 50. let došla meteorologům předem připravená jména pro cyklóny nad…

Bouře Sally zesílila na hurikán druhé kategorie, už bičuje jih USA

16.09.2020 14:08 Aktualizováno Oblasti na jihu Spojených států už začaly pociťovat dopady bouře Sally, která se na americké…

K Bermudám se blíží hurikán Paulette

13.09.2020 16:54 Aktualizováno Tropická bouře Paulette nad Atlantikem zesílila na hurikán a pohybuje se směrem k souostroví…

U pobřeží Floridy se vytvořila tropická bouře, hrozí vznik hurikánu

12.09.2020 21:33 U jižního pobřeží Floridy se vytvořila tropická bouře Sally, která podle předpovědi v příštích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama