Slavný anglický klub se stal terčem hackerů. Jejich útok byl ale včas odhalen

V pátek se stal terčem hackerských útok jeden z nejslavnějších anglických fotbalových klubů Manchester United. Klubové vedení se už ale nechalo slyšet, že tyto útoky klub stihl odhalit včas a nehrozí tak neodehrání sobotního ligového zápasu s West Bromwichem.

Znak jednoho z největších anglických týmů - Manchesteru United.
doporučujeme

Nyní se vyšetřuje, jakým způsobem byla hackery prolomena ochrana osobních dat jak fanoušků Rudých ďáblů, tak i k partnerům tohoto klubu. Všechny systémy, které jsou důležité proto, aby se tedy v sobotu odehrál duel s West Bromwichem Albion, který se má uskutečnit od 21:00 středoevropského času, zůstaly nenarušeny.

"Klub učinil rychlá opatření k zabránění útoku a s odborníky pracuje na minimalizaci škod IT systému a vyšetřování incidentu," uvedl klub ve svém prohlášení. Je přesvědčen o tom, že za tímto hackerským útokem stojí organizovaná skupina. "Máme podrobný manuál na zvládnutí takové situace a také jsme ji nacvičovali. Náš systém útok ihned zaznamenal a automaticky se vypnul," zakončil klub v prohlášení.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Messi se měl prodat, nechal se slyšet dočasný šéf Barcelony. Co na to…

04.12.2020 19:50 Ani poté, co koncem října odešel šéf katalánské Barcelony Josep Bartomeu, nezmizely spory v tomto…

Úřady vyšetřují lékaře Maradony. Je podezřelý ze zabití, policie u něj…

29.11.2020 20:57 Aktualizováno Argentinské úřady podezírají osobního lékaře fotbalové legendy Diega Maradony Leopolda Luqueho ze…

Gesto fair-play karvinského fotbalisty nemá v Česku obdoby. Po přiznání…

28.11.2020 21:47 Česká nejvyšší fotbalová Fortuna liga během svého sobotního programu, kdy se hrály duely 9. kola,…

Fotbal, nebo válka? Historik vysvětluje, proč se Maradona zapsal do dějin…

28.11.2020 19:54 Aktualizováno NÁZOR - Smrt nejlepšího hráče fotbalové historie Diega Armanda Maradony vyvolala smutek i nostalgii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama