Pardubický A-tým v karanténě! Proti Karlovým Varům musejí nastoupit junioři

Jakoby hokejovým Pardubicím nestačilo, že se jim od počátku právě probíhající extraligové sezóny 2019/2020 nedaří úplně podle jejich představ. Jak známo, před nedávném kvůli špatným výsledkům vyměnily trenéra, přičemž na lavičce skončil po vnitřních sporech Ladislav Lubina, kterého následně nahradil Radek Bělohlav. Nyní musejí do úterního duelu s Karlovými Vary místo svého A-týmu nastoupit s juniory a to proto, že se se právě jejich A-tým nachází v karanténě. Důvodem je virová epidemie střevní chřipky. Tuto informaci potvrdil novinářům sportovní manažer východočeského klubu Jaromír Kverka starší.

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

„Řešíme to od devíti od rána. Mužstvo je v karanténě a v Karlových Varech budeme muset poskládat tým kompletně z juniorů," sdělil konkrétně Kverka a v tiskovém prohlášení pak dodal, že za Pardubice proti Karlovým Varům nastoupí junioři. Ti měli na programu duel s Hradcem Králové a to v rámci své soutěže, tedy v Poháru DHL. Tento zápas se naopak, na rozdíl od toho extraligového, konat nebude. "K tomuto (k nasazení týmu složeného kompletně z juniorů) - pozn. red.) přistupujeme především proto, že nám záleží na zdraví našich hráčů. Je to pro nás velmi nepříjemné. Během noci na dnešek se u většiny hráčů začaly objevovat příznaky, ráno náš klubový lékař vyhlásil několikadenní karanténu celé kabiny," pokračoval Kverka v prohlášení pro klubový web.

"Vedení Dynama velmi mrzí, že zvítězila vidina lehce získaných bodů před sportovním gestem, které by v této situaci bylo jednoznačně na místě," nechalo se pak slyšet pardubické vedení.

Proč extraligové utkání nelze odložit, to vysvětlil pro server Sport.cz samotný ředitel Tipsport Extraligy Josef Řezníček. „Máme tu určité historické rozhodnutí a usnesení samotných klubů, že na základě zdravotních problémů se zápasy nebudou odkládat. Všechny kluby si odsouhlasily, že mají dostatečný kádr; včetně juniorek a farem; aby se žádná utkání nemusela přehazovat a neovlivňovala se tak soutěž," řekl.

I přesto se ale rozhodly Pardubice obrátit se na Západočechy s dotazem, zda by zápas neodložili a nakonec ho tak neodehráli v náhradním termínu. Karlovarský klub ale žádosti nevyhověl. "Jednání vedení karlovarské Energie mi přijde nevstřícné, protože je běžné, že se v takovéto situaci snaží soupeři najít sportovní řešení. Celou věc komplikuje ještě i to, že junioři mají dnes derby proti Hradci Králové. Tímto bych chtěl poděkovat vedení Hradce Králové, které souhlasilo s přeložením zápasu juniorů," řekl Kverka.

„Po telefonu z Pardubic mi bylo řečeno, že se jedná asi o jedenáct nebo dvanáct hráčů, které trápí střevní potíže. Dynamo si muselo na seznam hráčů přidat své juniory, jde to i bez registrovaných smluv. Já jsem do systému zaregistroval patnáct nebo šestnáct juniorů," dodal k tomu šéf extraligy Řezníček.

Jen pro připomenutí, v karanténě se v extraligové historii ocitl i Chomutov a to na závěr minulé sezóny 2018/109, kdy tento severočeský klub hrál play-out a nakonec z extraligy sestoupil. Tehdy se chomutovská kabina přiotrávila poté, co jako svačinku měla tatarák. I tenkrát chomutovvské hokejisty čekal duel s Karlovými Vary, do kterého nakonec nastoupil tým kombinovaný společně s juniory.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trápící se Pardubice má nově pozvednout Král. Ve spolupráci se Sýkorou a…

21.11.2020 18:33 Hokejové Pardubice měly před touto sezónou 2020/21 velké ambice, zvláště poté, co do východočeského…

Vedle testování na koronavirus i testy na drogy a doping. Tím vším si…

21.11.2020 16:51 Hokejisté Pardubic neprocházejí v posledních dnech zrovna tím nejlepším obdobím. V extralize zatím…

Z Minsku do Moskvy? Šéf IIHF Fasel už má plán B v otázce pořadatelství…

19.11.2020 23:10 Nečekaný zvrat přichází v otázce pořadatelství hokejového mistrovství světa v příštím roce. To se…

Nejen fotbal, ale i hokej v Česku chce hrát. Král s Řezníčkem poslali…

31.10.2020 17:07 Několik dní poté, co poslali otevřený dopis českému premiérovi kapitáni fotbalové Sparty, Slavie a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama