Pardubický A-tým v karanténě! Proti Karlovým Varům musejí nastoupit junioři

Jakoby hokejovým Pardubicím nestačilo, že se jim od počátku právě probíhající extraligové sezóny 2019/2020 nedaří úplně podle jejich představ. Jak známo, před nedávném kvůli špatným výsledkům vyměnily trenéra, přičemž na lavičce skončil po vnitřních sporech Ladislav Lubina, kterého následně nahradil Radek Bělohlav. Nyní musejí do úterního duelu s Karlovými Vary místo svého A-týmu nastoupit s juniory a to proto, že se se právě jejich A-tým nachází v karanténě. Důvodem je virová epidemie střevní chřipky. Tuto informaci potvrdil novinářům sportovní manažer východočeského klubu Jaromír Kverka starší.

Hokej, ilustrační foto

„Řešíme to od devíti od rána. Mužstvo je v karanténě a v Karlových Varech budeme muset poskládat tým kompletně z juniorů," sdělil konkrétně Kverka a v tiskovém prohlášení pak dodal, že za Pardubice proti Karlovým Varům nastoupí junioři. Ti měli na programu duel s Hradcem Králové a to v rámci své soutěže, tedy v Poháru DHL. Tento zápas se naopak, na rozdíl od toho extraligového, konat nebude. "K tomuto (k nasazení týmu složeného kompletně z juniorů) - pozn. red.) přistupujeme především proto, že nám záleží na zdraví našich hráčů. Je to pro nás velmi nepříjemné. Během noci na dnešek se u většiny hráčů začaly objevovat příznaky, ráno náš klubový lékař vyhlásil několikadenní karanténu celé kabiny," pokračoval Kverka v prohlášení pro klubový web.

"Vedení Dynama velmi mrzí, že zvítězila vidina lehce získaných bodů před sportovním gestem, které by v této situaci bylo jednoznačně na místě," nechalo se pak slyšet pardubické vedení.

Proč extraligové utkání nelze odložit, to vysvětlil pro server Sport.cz samotný ředitel Tipsport Extraligy Josef Řezníček. „Máme tu určité historické rozhodnutí a usnesení samotných klubů, že na základě zdravotních problémů se zápasy nebudou odkládat. Všechny kluby si odsouhlasily, že mají dostatečný kádr; včetně juniorek a farem; aby se žádná utkání nemusela přehazovat a neovlivňovala se tak soutěž," řekl.

I přesto se ale rozhodly Pardubice obrátit se na Západočechy s dotazem, zda by zápas neodložili a nakonec ho tak neodehráli v náhradním termínu. Karlovarský klub ale žádosti nevyhověl. "Jednání vedení karlovarské Energie mi přijde nevstřícné, protože je běžné, že se v takovéto situaci snaží soupeři najít sportovní řešení. Celou věc komplikuje ještě i to, že junioři mají dnes derby proti Hradci Králové. Tímto bych chtěl poděkovat vedení Hradce Králové, které souhlasilo s přeložením zápasu juniorů," řekl Kverka.

„Po telefonu z Pardubic mi bylo řečeno, že se jedná asi o jedenáct nebo dvanáct hráčů, které trápí střevní potíže. Dynamo si muselo na seznam hráčů přidat své juniory, jde to i bez registrovaných smluv. Já jsem do systému zaregistroval patnáct nebo šestnáct juniorů," dodal k tomu šéf extraligy Řezníček.

Jen pro připomenutí, v karanténě se v extraligové historii ocitl i Chomutov a to na závěr minulé sezóny 2018/109, kdy tento severočeský klub hrál play-out a nakonec z extraligy sestoupil. Tehdy se chomutovská kabina přiotrávila poté, co jako svačinku měla tatarák. I tenkrát chomutovvské hokejisty čekal duel s Karlovými Vary, do kterého nakonec nastoupil tým kombinovaný společně s juniory.

V hokejovém svazu skončil dlouholetý funkcionář Lener. Prý kvůli roztržce…

18.10.2021 16:58 Kauza šéfa českého hokeje Tomáše Krále spočívající v jeho spolupráci s vojenskou kontrarozvědkou…

Hokejový Zlín už zná nové trenéry. Svobodu nahrazuje Jenáček spolu s Robem

12.10.2021 20:18 Novým koučem hokejového Zlína se nakonec stane ten dočasný po nedávno rezignujícím Robertu…

Výkonný výbor téměř jednomyslně nechal Tomáše Krále ve funkci. Přesto…

29.09.2021 17:41 Aktualizováno Ve středu se konala řádná schůze výkonného výboru Českého hokeje, která se měla původně konat v…

Veletoče v ruském hokeji. Nejprve oznámili Znaroka, novým koučem sborné je…

29.09.2021 11:17 Ještě před víkendem oznámil šéf ruské hokejové federace Vladislav Treťjak oznamoval veřejnosti, že…

Hokejová extraliga hlásí první trenérskou změnu v sezóně. U Zlína končí…

28.09.2021 13:47 Protože hokejisté Zlína získali po osmi zápasech pouhých pět bodů, rozhodl sena svůj post hlavního…

První pracovní den pro šéfa IIHF Tardifa: připustil Hry bez Číny a…

28.09.2021 10:53 Na Zimních olympijských hách 2022, které se budou konat v Pekingu, by se mohla uskutečnit hokejový…

O budoucnosti Krále ve funkci prezidenta svazu rozhodne výbor. Sám…

27.09.2021 15:04 Aktualizováno Od středy minulého týdne žije ve veřejném prostoru svým životem zjištění redaktorů deníku Sport o…

Petr Bříza přeci jenom slaví úspěch. Stal se prvním místopředsedou IIHF

25.09.2021 15:18 Šéfem Mezinárodní hokejové federace IIHF se český funkconář Petr Bříza sice nestal, ale po sobotním…

Šéfem Mezinárodní hokejové federace Petr Bříza nebude. Francouz Tardif…

25.09.2021 11:51 Aktualizováno V sobotu se na kongresu Mezinárodní hokejové federace IIHF v Petrohradu rozhodouje o tom, kdo se…

Jak kauzu kolem šéfa českého hokeje Krále hodnotí partneři? Vyjadřovat se…

24.09.2021 21:51 V posledních dnech se do veřejného prostoru dostala kauza současného šéfa českého hokeje Tomáše…

Související:

Právě se děje

reklama