Hokejové Pardubice si stěžují na finského soupeře. Kontumace zápasu Ligy mistrů nedosáhly

Hokejovým Pardubicím se v rámci Ligy mistrů nevyvedl vstup do čtvrtfinále, když ve středečním úvodním zápase s finským klubem Lukko Rauma prohrály 4:6. Majitel Východočechů Petr Dědek je ale po tomto zápase rozčílen, soupeř prý podle něj porušil regule soutěže, když včas nenahlásil změnu ve své zápasové soupisce. Proto tak pardubické vedení tlumočilo přímo šéfovi soutěže Martinu Baumannovi, jenž byl na zápase přítomen, že bude na základě toho žádat kontumaci duelu. Ve čtvrtek dostaly Pardubice reakci, ze které spokojeny nebudou. Podle vedení soutěže totiž k žádnému pochybení ze strany finského klubu nedošlo.

"Došlo ke změně v zápise a Lukko ji nenahlásilo na Ligu mistrů, ani nám. My jsme tu věc hledali v řádech soutěže, kde nic takového není. Soutěž se tím musí zabývat, došlo k chybě a my tento krok považujeme za zmatečný. Zápas by měl být kontumovaný," okomentoval Dědek pro server isport.cz, proč žádá o tak radikální krok.

Kromě výše zmíněné údajné administrativní chyby soupeře pak Dědek poukazoval také na dvojici sudích Michaela Tscherriga a Stefana Hürlimanna, kteří podle něj hrubě ovlivnili zápas. "Myslím, že to viděli všichni, jejich výkon byl na čtvrtfinále Ligy mistrů ostudný. Sem tam se stane, že něco přehlédnete. Ale když přijede náš kapitán k rozhodčímu s roztrženým rtem, zeptá se ho, proč nepískl faul, slyší, že tam nic nebylo. Po zápase se přišel omluvit, že udělal chybu, protože jsme měli mít čtyři minuty přesilovku. Jsem z toho rozladěný, ale tam těch nepřesností bylo tolik...," přiblížil Dědek, jakým způsobem duel probíhal.

Pardubický majitel pak prozradil, že výkon rozhodčích se nezamlouval ani šéfovi Ligy mistrů Baumannovi. "Volal od nás do centrály Ligy mistrů, kde mu potvrdili, že chyby tam jsou. Jenže co on s tím udělá, nic. Sám z toho byl nešťastný, spočítal asi sedm hrubých chyb," řekl Dědek. 

Ten ale i tak uznal, že Pardubicím vstup do čtvrtfinále vůbec nevyšel, což dokládá ta skutečnost, že už po 17 minutách Východočeši prohrávali 0:4. "Zaplaťpánbůh se na konci podařilo snížit a kluci si dali šanci i do odvety. Prohrát 4:6 znamená, že jsme pořád ve hře," zakončil Dědek.

O den později, ve čtvrtek, se Petr Dědek a spol. dozvěděli verdikt vedení Ligy mistrů, že se administrativní chyby finský celek nedopustil. „Postupy provedené před středečním utkáním Dynama Pardubice a Lukko Rauma byly plně v souladu s Řádem CHL a byly řádně splněny veškeré povinnosti, které uvádějí, že v případě zvláštních okolností; jako je zranění nebo onemocnění; ke kterým dojde během rozbruslení na ledě a před začátkem utkání, mají kluby povoleno provést výměnu(y) hráče na soupisce před úvodním vhazováním,“ nechala se slyšet ve vyjádření pro sport.cz ředitelka komunikace Ligy mistrů Monika Reinhardová a pokračovala: „Toto pravidlo je ve spojení s pravidlem IIHF 5.1. který v části uvádí ´Hráči mohou být přidáni nebo odstraněni až do úvodního vhazování´.“

Dodejme na závěr, že odveta čtvrtfinále se hraje příští týden v úterý a hosté budou muset v tomto zápase vyhrát alespoň o tři góly, aby mohly pomýšlet na postup v soutěži.

Související

Hokej, ilustrační fotografie.

Nečekaný vyhazov u aspiranta na titul. Pardubice ukončily spolupráci s trenérem Varaďou

Navzdory tomu, že se hokejové Pardubice nacházejí na druhém místě extraligové tabulky o pouhý bod za vedoucí pražskou Spartou a souboj s Pražany ve středu zvládly a vyhrály 2:1 po prodloužení, rozhodlo se pardubické vedení před závěrem základní části extraligy a následným play-off nečekaně ukončit spolupráci s trenérem Václavem Varaďou. Toho nahradí jeho dosavadní asistent Marek Zadina.
Hokej. Ilustrační fotografie.

Změny na trenérských postech v extralize. Rulík míří do Pardubic, Čihák do Boleslavi

Tato sezóna extraligy 2021/22 se blží ke svému konci a proto není divu, že řada klubů už myslí na tu sezónu příští, tedy na sezónu 2022/23. Neshánějí nejen posily do kádru, ale i nové hlavní kouče. To byl třeba případ Pardubic, u kterých po sezóně skončil celý realizační tým v čele s Richardem Králem a dlouho se nevědělo, kdo bude jeho nástupcem. Až v úterý přišla zpráva o tom, že na východ Čech přicbhází Radim Rulík, dosavadní kouč Mladé Boleslavi, se kterou se letos dokázal dostat mezi nejlepší čtyři týmy v play-off. Není tak proto divu, že Středočeši taktéž rázem hledali trenéra a taktéž už ho našli. Stal se j ím pro změnu dosavadní královéhradecký asistent Ladislav Čihák.

Více souvisejících

HC Pardubice hokej

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy