Ledecká pokračuje na lyžích ve skvělé formě. V super-G v Cortině si vylepšila maximum

V Cortině d´Ampezzo pokračoval i v neděli podnik Světového poháru v alpském lyžování, tentokráte však superobřím slalomem žen. Stejně jako v sobotním sjezdu se na lyžích i tentokrát představila česká reprezentantka Ester Ledecká. Ta vůbec poprvé v kariéře závod super-G zahajovala se startovním číslem 1. Opět v tomto závodě navázala nasvé stoupající výkony na lyžích a krátce před olympiádou v Číně dokázala vylepšit v této lyžařské disciplíně své maximum v této sezóně, když skončila osmá. V závodě pak triumfovala domácí Italka Elena Curtoniová, jiná italská favoritka Sofia Goggiaová po tvrdém pádu závod nedokončila.

Ester Ledecká

Pro českou závodnici Ester Ledeckou se jednalo s největší pravděpodobností o poslední závod na lyžích před Zimními olympijskými hrami v Pekingu, kterého se zúčastnila. Příští víkend by se už měla obhájkyně zlatých olympijských medailí z Pchjongčchangu 2018, jak v lyžařském super-G, tak v paralelním obřím slalomu na snowboardu, přesouvat do dějiště Her a na příštím lyžařském podniku v Garmish-Partenkirchenu se tak nepředstaví.

V neděli tedy jako první vyjela do trati, kterou v Cortině tentokrát postavil její trenér Franz Gamper. Na její jízdě bylo znát, že riskuje, o rychlou jízdu v jejím podání nebyla nouze, nakonec ale ze všeho nejméně povedeně zvládla střední pasáž tratě a skoro pak nemusela být ani klasifikována. Jen tak tak se totiž vešla do závěrečné branky po posledním skoku. Cíl nakonec protnula v čase 1:21,59 minuty.

V průběžném vedení závodu se ale dlouho Češka neohřála. Hned další závodnice, Francouzka Tessa Worleyová, byla o sedm setin rychlejší a překonala jí pak i Rakušanka Tamara Tipplerová. Ledeckou se pak podařilo porazit dalším pěti závodnicím, což znamenalo, že se Ledecká poosmé v kariéře nakonec objevila ve výsledkové listině závodu super-G v elitní desítce.

Nejen domácí fanoušci, ale vůbec celá lyžařská veřejnost byla pochopitelně zvědavá na to, jak se super-G povede italské favoritce Sofii Goggiaové. Vítězka sobotního sjezdu ovšem na tento svůj úspěch nenavázala. Opět jela rychle, jak je jejím zvykem, po polovině závodu ale ztratila kontrolu nad svými lyžemi, ty se jí rozjely a tvrdě spadla, že se každý musel bát o její zdraví. Přestože do cíle pak odjela po svých, musela v cílovém prostoru do stanu a pak musela s pomocí odejít na další vyšetření.

O italskou radost se tak v tomto závodě postarala Elena Curtoniová, pro kterou tak byla premiérová výhra v super-G v rámci Světového poháru vůbec. V rámci alpského lyžování obecně to pak bylo pro Curtoniovou teprve druhé vítězství v kariéře. Tentokrát tedy zvítězila s devítisetinovým náskokem na druhou Tipplerovou, třetí skončila Michelle Gisinová ze Švýcarska.

ON-LINE 88. den války: Rusové rozmisťují rakety Iskander v Belgorodské…

22.05.2022 11:00 Běloruská armáda zintenzivnila průzkum na hranicích s Ukrajinou, v oblasti Volyně a Polesí,…

Předpověď počasí: Příští víkend se v Česku citelně ochladí

22.05.2022 06:30 Česko si navzdory pátečním bouřkám užívá relativně teplý a místy i sluneční víkend. Ten příští ale…

Představitelé Japonska, USA a dalších zemí při vystoupení Ruska opustili…

21.05.2022 15:13 Představitelé Japonska, Spojených států a dalších tří zemí dnes při vystoupení ruského zástupce…

Rusko se mstí. Zastavilo vývoz plynu do Finska

21.05.2022 07:54 Ruská plynárenská společnost Gazprom dnes ráno zastavila vývoz plynu do Finska. Podle agentury…

Česko je mezi největšími dodavateli zbraní na Ukrajinu. Snaží se na nich…

21.05.2022 08:10 Česko patří mezi pět největších dodavatelů vojenského materiálu na Ukrajinu. Do země bránící se…

Související:

Právě se děje

reklama