Nečas myslel na přílet do Prahy hned po skončení v play-off NHL. Pohmožděná žebra vyloučil

Pětadvacetiletý útočník Martin Nečas i přes zpoždění letu z Ameriky do Česka je již v Praze a krátce po připojení k národnímu mužstvu se vyjádřil pro česká média. Uvedl, že prakticky hned po konci v play-off NHL s Carolinou nepřemýšlel nad ničím jiným než nad tím, jak se co nejrychleji přesunout do dějiště světového šampionátu, tedy do Prahy. Jak sám také řekl, nejraději by už nastoupil večer proti Británii a zároveň vyvrátil, že by snad měl něco se žebry.

Na Nečasovi bylo znát, že už je v Praze a že bude moct zažít krátce po vypadnutí z bojů o Stanley Cup zápasový zápřah před diváckou kulisou, kterou tu čeští fanoušci dokáží pokaždé vytvořit. "Tohle je srdeční záležitost, za český nároďák v Česku. Myslím si, že je to sen každého českého hráče zahrát si mistrovství doma. Prvně má člověk myšlenku uhrát play-off a vyhrát Stanley Cup. Jakmile jsme vypadli, moje myšlenky mířily k mistrovství. Jsem rád, že jsem se připojil co nejdřív a že tady můžu být," nechal se slyšet Nečas v rozhovoru s novináři. "Viděl jsem každý zápas až na ten poslední, kdy jsme to nestíhali… Myslím si, že kluci zatím hráli dobře. Fanoušci kluky ženou dopředu. Měl jsem z toho až husí kůži, když jsem viděl, kolik lidí chodí na zápasy nejen Čechů, ale i ostatních. Psal jsem si i s ostatními kluky, které znám z Kanady a říkali, že jsou nadšení," prozradil dále.

Potvrdil, že by rád co nejrychleji do akce, ideálně už v sobotu večer proti Britům. "Uvidíme, já jsem ready. Nepřijel jsem sem odpočívat. Myslím, že bude dobrý to začít hned s Brity," řekl konkrétně s tím, že ještě úplně neví, kam ho trenéři do sestavy zařadí. "Dozvíme se to všichni večer. Jsem tady jen chvilku, je to tady všechno narychlo. Měl jsem nějaký rychlý mítink s trenéry, ale uvidíme večer," sdělil bývalý hokejista Brna a odchovanec Žďáru nad Sázavou.

Ten pak také prozradil, jak rychlý byl proces mezi koncem Caroliny v play-off NHL a jeho připojením se k mužstvu v Praze. "Udělal jsem hned výstupní prohlídku s doktory po zápase. Měl jsem zájem a vím, jak to bylo časově tady s nároďákem. Snažil jsem se to udělat co nejrychleji, další den ráno jsem měl mítink s trenéry a odpoledne jsem vyrazil. Jsem rád, že jsem tady a že to tady můžeme začít."

Nečas se taktéž vyjádřil ke svému zdravotnímu stavu, přičemž popřel slova svého otce o pohmožděných žebrech. "To nevím, kde na to přišel, ale samozřejmě nějaké šrámy tam jsou. To si nechám pro sebe. Není to nic, co mi brání hrát," vyloučil tak Nečas spekulace o několika zraněních, které by ho měly trápit. V tomto ohledu se Nečase zastal jeho kamarád gólman Petr Mrázek, jenž narážel i na to, že by snad do budoucna neměla Carolina s Nečasem počítat. "S Mrázou jsme dobří kamarádi a známe se. Úplně nechci komentovat tady Carolinu, jsem tady od toho, abych se staral o nároďák. Co bude v budoucnu, to uvidíme. To budu řešit až po mistrovství světa," řekl Nečas.

Je však pravdou, že tomuto účastníkovi světového šampionátu v roce 2018 končí s Carolinou dvouletá smlouva na tři miliony dolarů ročně a po sezóně se tím pádem tak stane chráněným volným hráčem na přestupovém trhu. V zákulisí NHL se pak skutečně mluví o tom, že s Nečasem už jeho dosavadní zaměstnavatel nepočítá. 

Související

Petr Pavel Prohlédněte si galerii

Pavel přijal mistry světa na Hradě. Rusové na MS nebyli právem, zdůraznil

Prezident Petr Pavel ve čtvrtek před polednem přijal na Pražském hradě hokejové mistry světa. Hlava státu členům národního týmu poděkovala za to, že díky triumfu na šampionátu v Praze a Ostravě alespoň na chvilku spojili národ. Reprezentantům už ve středu pogratuloval také premiér Petr Fiala (ODS). 

Více souvisejících

Hokej MS Martin Nečas

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Ursula von der Leyenová, předsedkyně Evropské komise

Bude von der Leyenová nadále v čele EK? Frakcím vadí jedna věc

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová si musí spočítat, koho v Evropském parlamentu požádá o podporu v jejím úsilí o obhajobu postu. Její domovská Evropská lidová strana ji jistě podpoří, socialisté ale mohou z této podpory ustoupit. Leyenové totiž nevadí spolupráce s pravicovou italskou premiérkou Giorgií Meloniovou, což je pro levicové S&D zcela logicky nemyslitelné. Variantou tak je podpora Zelených, programy EPP a této frakce ale nemohou být odlišnější. 

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj přirovnal Putina k Hitlerovi

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek odmítl podmínky ruského prezidenta Vladimira Putina pro okamžité příměří a zahájení jednání o ukončení války na Ukrajině. Tyto podmínky označil za ultimáta a přirovnal Putinovy návrhy k politice nacistického vůdce Adolfa Hitlera, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

včera

Návštěva Jense Stoltenberga u Zelenského v Kyjevě (29. dubna 2024).

Stoltenberg se vysmál Putinovu návrhu na mír. Podle Kyjeva je absurdní

Ukrajina označila podmínky pro ukončení války, které v pátek představil ruský prezident Vladimir Putin, za absurdní. Podle Ukrajiny se Putin snaží zavádět mezinárodní společenství a oslabovat skutečné diplomatické úsilí zaměřené na dosažení míru, uvedl server Ukrajinska pravda.

včera

EU

Kormidlo zelené politiky EU se neotočí, míní expertka. Nové složení EP ale zřejmě způsobí složitější schvalovací proces

Volby do Evropského parlamentu zasadily nepříjemnou ránu frakci Zelených. Ti oproti volbám z roku 2019 ztratili 18 křesel, letos dosáhli pouze na zisk celkových 7,4 % a 53 mandátů. Expertka na politiku Evropské unie Veronika Velička Zapletalová z Masarykovy univerzity v Brně pro EuroZprávy.cz ale vysvětlila, že ústředním bodem ve schvalovacím procesu je koalice Evropské lidové strany (EPP) a Socialistů a demokratů (S&D)., „Pro Evropskou unii je po technické stránce reálné být do roku 2050 neutrální,“ uvedla. 

včera

včera

Aktualizováno včera

Vyšetřování hrozby teroristického útoku potvrzuje ruskou stopu, uvedl Rakušan ve Sněmovně

Ministr vnitra Vít Rakušan při jednání Poslanecké sněmovny prohlásil, že muž, který se během víkendu pokusil o žhářský útok na autobusy pražské MHD, měl skutečně vazby na Rusko. Občané podle něj mohou být v klidu, vyšetřování ale trvá. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy