I ženský vytrvalostní závod patřil Francii. Davidová se kvůli třem chybám nevešla do desítky

Po mužském vytrvalostním závodě se ve čtvrtek ve švédském Östersundu v rámci úvodního Světového poháru biatlonové sezóny 2019/2020 konala ten ženský. A stejně jako ve středu, tak i tentokrát se můžou radovat především biatlonoví fanoušci ve Francii. Zatímco v mužském vytrvalostním závodě skončili Francouzi v čele s Martinem Fourcadem na prvních třech místech, medailového umístění v ženském vytrvalostním závodě se dočkaly dvě Francouzky, přičemž na prvním místě skončila Justine Braisazová, třetí pak skončila Julie Simonová. Nejlepší Češkou pak byla Markéta Davidová, která se jen kvůli třem chybám na střelnici těsně nevešla do první desítky. Další česká reprezentantka Veronika Vítková zase naopak závod nedokončila.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Právě Veronika Vítková vyjela na trať jako první ze všech zúčastněných závodnic a přestože běžecky na tom nevypadala vůbec dobře, jak je tomu u ní ze začátku této sezóny zatím typické, na první střelecké položce byla bezchybná a proto tak mohla i nadále pomýšlet na průběžná vysoká umístění. Jenomže bezchybné už nebyly v případě Vítkové následující dvě položky, v rámci kterých natropila dohromady hned čtyři chyby a tak ani nebylo divu, že poté se česká závodnice rozhodla ze závodu odstoupit.

Dalšími Češkami, které se objevily na patnáctikilometrové trati byly Eva Kristejn Puskarčíková a Markéta Davidová. Zvláště od druhé jmenované se čekalo hodně a to především poté, co ve sprintu v Östersundu skončila na výtečném třetím místě. Jenže ani Davidová nestřílela během závodu čistě, v jeho polovině měla v dosavadních záznamech pouze jednu chybu, v dalším průběhu k nim přidala dvě a nejenže tak ztatila možnost obhajoby medailového umístění, ale i umístění v elitní desítce.

Tři chyby celkem v závodě zaznamenala i Puskarčíková, která tu třetí stejně jako Davidová spáchala na závěrečné střelecké položce a právě to rozhodlo, že na lepší umístění mohou obě reprezentantky zapomenout. Davidová na vítěznou Braisazovou minutu a 57 sekund k tomu a skončila tak na 11. místě. Střelecky se nedařilo ani dalším českým závodnicím Lucii Charvátové a Jessice Jislové, které tak nedosáhly na bodování.

S Braisazovou coby vítězkou tohoto závodu zpočátku nepočítala ani švédská režie, která si spíše všímala Dorothey Wiererové, stejně tak jako švédských závodnic. Nakonec tedy závod nejlépe zvládla Braisazová, která tak spolu střetí reprezentační kolegyní Simonovou navázala na středeční francouzský den v rámci mužského vytrvalostního závodu. Na druhém místě pak skočila Ukrajinka Džimová, která celý závod zastřílela čistě, proti prvnímu místu hovořil v její případě pouze pomalejší běh.

SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko), ženy - vytrvalostní závod (15 km) (5.12.2019):

1. Braisazová (Fr.) 42:35,1 min. (2 tr. minuty)
2. Džymová (Ukr.) -11,1 (0)
3. Simonová (Fr.) -17,7 (2)
4. Tandrevoldová (Nor.) -25,2 (1)
5. Kuklinová (Rus.) -38,8 (2)
6. Häckiová (Švýc.) -1:05,7 (3)
7. Wiererová (It.) -1:08,4 (3)
8. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -1:11,7 (2)
9. Vittozziová (It.) -1:28,4 (2)
10. Öbergová (Švéd.) -1:48,7 (3)
11. Davidová -1:57,3 (3)

...

23. Kristejn Puskarčíková -3:03,0 (3)
47. Charvátová -4:51,4 (5)
82. Jislová -8:12,0 (6)
Vítková (všechny ČR) nedokončila

Loading...
Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další historický zápis díky Ledecké. Češka jako první ovládla v sezóně SP…

18.01.2020 14:33 Aktualizováno Po závodě v rakouském Bad Gasteinu si česká nejen snowboardistka Ester Ledecká spravila chuť a poté…

Až třicátý byl nejlepší Čech. Ve sprintu triumfoval Francouz Fourcade

16.01.2020 16:20 Ve třetím závodě se podařilo vyhrát Francouzovi Martinu Fourcadovi, jemuž se opět tak povedlo…

České skokany už netrénuje David Jiroutek. Koudelkovi vyhrkly slzy do očí

13.01.2020 18:35 Vedení skokanského úseku lyžařského svazu odvolalo z pozice kouče českých skokanů na lyžích Davida…

Fourcade po hromadném závodě v Oberhofu ve vedení SP, Krčmář skončil devátý

12.01.2020 16:08 Český biatlon se mohl po neděli radovat z nejlepšího umístění svého reprezentanta v německém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama