Andor Šándor (bezpečnostní specialista)

Prezidenta Miloše Zemana loni napadla u voleb polonahá aktivistka.

Měli by mít politici ochranku povinně? Ptali jsme se experta

Česká republika je šestou nejbezpečnější zemí světa, útoky na politiky se zde objevují zřídkakdy. I proto chce poslanec Petr Dolínek (ČSSD) některé z nich připravit o ochranku. Z našetřených peněz by rád pořídil nové vybavení pro policii. Ta však spadá pod resort vnitra vedený Janem Hamáčkem, který už dříve jeho návrh odmítl.
Gen. Ing. Andor Šándor

Amatérské jednání české armády? Šándor pro EZ rozebírá, co se stalo v Afghanistánu

V Afghánistánu bylo zraněno pět českých vojáků. Jeden byl zraněn těžce, po operaci je mimo ohrožení života. Útočníci automobilem naloženým výbušninami na obrněný vůz českých vojáků. Zpráva přišla jen krátce poté, co na veřejnost unikla informace, že čeští vojáci dopadli jedny ze strůjců útoku, při kterém na začátku srpna zemřeli tři čeští vojáci. Bezpečnostní analytik a bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Ándor Šándor pro EuroZprávy.cz vysvětluje, zda spolu zveřejnění zprávy a útok mohou nějak souviset.
Gen. Ing. Andor Šándor Rozhovor

Rozhovor: Proč museli vojáci zemřít? Nemůžete zastřelit všechny, mohli udělat chybu, říká expert

ROZHOVOR - Během ranní pěší hlídky nedaleko základny v Bagrámu v Afghánistánu zemřeli tři čeští vojáci. V jejich blízkosti odpálil sebevražedný útočník. jak je možné, že se atentátník mohl dostat tak blízko k hlídce? A jak nebezpečné jsou mise, kterých se čeští vojáci účastní? I o tom jsme mluvili s generálem v záloze, bývalým náčelníkem Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostním poradcem Andorem Šándorem.
Tereza H. zadržená v Pákistánu

Tereza H. to bude mít v muslimském vězení těžké, podmínky jsou tam otřesné. Šándor pro EZ prozradil pikantní detaily

Praha - Z Pákistánu dnes přišla zpráva, že soudní proces s Češkou Terezou H., kterou zadrželi 10. ledna celníci na mezinárodním letišti v pákistánském městě Láhaur s devíti kilogramy heroinu, by mohl trvat zhruba půl roku. O tom, jestli existuje šance na její vydání a jaké podmínky panují v pakistánských věznicích panují si server EuroZprávy.cz povídal s bezpečnostním analytikem a někdejším šéfem vojenské tajné služby Andorem Šándorem.
Gen. Ing. Andor Šándor

Jak zastavit IS? Expert přišel s radikálním řešením

Praha - Podle bezpečnostního experta Andora Šándora je prioritou chránit hranice jižní Evropy a nespoléhat se na kvóty, které nikam nevedou. Dále upozorňuje, abychom zbytečně nezradikalizovali muslimskou komunitu v České republice.
Gen. Ing. Andor Šándor Rozhovor

Ubrání se Praha terorismu? Betonové zábrany jsou k ničemu, pošlapal plány města expert

ROZHOVOR - V New Yorku včera útočil muž původem z Uzbekistánu, který najel autem na cyklostezku a zabil osm lidí. Útoky autem nejsou v poslední době nic neobvyklého, řada měst - včetně Prahy - už proto na místa, kde se pohybuje větší množství lidí, umístila například betonové zábrany. Ty jsou ale z větší části k ničemu, varuje v rozhovoru pro EuroZprávy.cz generál v záloze, bezpečnostní poradce a někdejší náčelník Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor.
Gen. Ing. Andor Šándor Rozhovor

Politici neumí zacházet s muslimskými menšinami, útoky ve Španělsku mířily proti Západu, říká Šándor

ROZHOVOR - Teroristické útoky v Barceloně a v Cambrils měly podle bezpečnostního experta Andora Šándora jasný terč, a tím je západní civilizace. Španělsko bylo navíc doménou islámu řadu století a na jeho území žije mnoho muslimů ze severní Afriky a marockých enkláv. Podle Šándora se zdá, že oba útoky byly koordinované a měly za cíl rozbalancovat bezpečnostní systém země.
Gen. Ing. Andor Šándor Rozhovor

Pokud Trump zaútočí na KLDR, Japonsko a Jižní Korea budou prvním cílem, varuje bezpečnostní expert

ROZHOVOR - Podle nejnovějších informací prý má Korea k dispozici miniaturizované jaderné hlavice. Situace se nezlepšuje, naopak diplomatické napětí roste. Americký prezident Trump pohrozil "ohnivou odvetou". Co tím Trump myslel? Na otázky ohledně pohnutek amerického prezidenta, nebezpečnosti Severokorejců a hrozbě pro Českou republiku v rozhovoru pro EuroZprávy.cz odpovídal bezpečnostní expert Andor Šándor.
Gen. Ing. Andor Šándor Rozhovor

Terorista vás klidně zabije cestou domů, neohlídáme to, varuje Šándor

ROZHOVOR - Při bombovém útoku v britském Manchesteru včera zahynulo podle posledních údajů 22 lidí. Dá se očekávat, že se k útoku přihlásí organizace Islámský stát, ale to neznamená, že za tím skutečně stojí. Útok může mít i souvislost s první zahraniční cestou amerického prezidenta Donalda Trumpa, uvedl v rozhovoru pro server EuroZprávy.cz bezpečnostní expert Andor Šándor.
Michaela Jílková v pořadu Máte slovo

Babišův poslanec se u Jílkové zapotil: Jak chcete monitorovat lidi v mešitách? My jsme vás volili, a vy nám berete jednu svobodu za druhou!

Praha - Od začátku roku byl svět svědkem několika teroristických útoků. Kromě těch viditelných, jako byly například v Petrohradě nebo ve Stockholmu, však státy čelí novému typu útoků - v oblasti kyberprostoru. V současné době tak na situaci reagovalo i české ministerstvo obrany, které přišlo s novelou zákona o vojenském zpravodajství. Budou na základě novely moci zpravodajci číst i naše dopisy? Je bezpečnost vhodnou cenou za ztrátu osobního soukromí? O tom se diskutovalo v pořadu Michaely Jílkové Máte slovo.
Gen. Ing. Andor Šándor

Útok v Rusku? Prý si to Kreml udělal sám. To jsou idiotské nápady, zlobí se Šándor. A pro EZ prozradil, jestli je české metro bezpečné

Praha – Pondělní útok v petrohradském metru má podle kyrgyzské rozvědky na svědomí nejspíše rodák z Kyrgyzstánu s ruským občanstvím identifikovaný jako Akbardžon Džalilov. K činu se zatím nikdo nepřihlásil, což je podle bývalého náčelníka Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostního experta Andora Šándora velmi zvláštní. Útok mohl mít hned několik možných motivů, vysvětluje pro server EuroZprávy.cz.
Gen. Ing. Andor Šándor

Ani 200 policistů nezabrání debilovi vjet do chodců. IS vydal manuál, jak zabíjet bezvěrce, vysvětluje pro EZ Šándor

Praha – Musíme se smířit s tím, že útoku, kdy auto najede do chodců, prostě není možné zabránit. Pro server EuroZprávy.cz to říká bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní expert Andor Šándor. Zásah londýnských policistů hodnotí jako dobrý, jednu věc by ale přesto tamní policii vytknul – strážníci podle něj téměř nenosí zbraně.
Gen. Ing. Andor Šándor

Sestřelit letadlo s nevinnými lidmi? Šándor promluvil o poprasku v českém vzdušném prostoru

Praha – Jak jsme vás již informovali, kvůli pochybení indické posádky při přeletu nad Českou republikou musely ve vzdušném prostoru České republiky zasahovat dva německé vojenské letouny. Nakonec se ukázalo, že problémy se spojením způsobila nejen špatná frekvence, ale i skutečnost, že jeden z pilotů dopravního letounu spal. Bezpečnostního analytika a bývalého náčelníka Vojenské zpravodajské služby Andora Šándora jsme se ptali na to, co by se stalo, kdyby s piloty komunikace navázána nebyla.
Gen. Ing. Andor Šándor

Šándor pro EZ: USA formují novou politiku a Čína reaguje velmi nervózně. Hrozí jaderná válka?

Praha – Výrok budoucího šéfa americké diplomacie Rexe Tillersona o tom, že by USA měly zamezit Pekingu přístup na nově vytvořené ostrovy ve sporných vodách Jihočínského moře, Peking pořádně rozzlobil. Výroky oficiální diplomacie jsou sice mírná, média ale mluví o ničivém střetu a dokonce i o jaderné válce. Jestli něco takového opravdu hrozí, jsme se ptali bývalého šéfa vojenských zpravodajců a bezpečnostního analytika Andora Šándora.
Gen. Ing. Andor Šándor

Umírněná syrská opozice? Tu najdete jen v londýnské kavárně, v Sýrii nikdo umírněný není, tvrdí analytik

Praha – Syrská krize si už vyžádala statisíce obětí, miliony lidí musely opustit své domovy. V zemi v tuto chvíli platí klid zbraní. Pokud bude dodržován, chce Rusko svolat do Kazachstánu ještě tento měsíc syrské mírové rozhovory. Rada bezpečnosti OSN v sobotu přijala rezoluci, která má pomoci syrský konflikt ukončit. Jak poukazuje český bezpečnostní analytik Andor Šándor, mnoho zemí stále usiluje o to, aby si v oblasti udrželo vliv.
Gen. Ing. Andor Šándor

Šándor spustil: Trump má pravdu. Proboha, je to v našem zájmu

Praha – Nově zvolený americký prezident Donald Trump několikrát hlasitě kritizoval Severoatlantickou alianci. Jakkoliv se to nemusí jejím členům líbit, bezpečnostní expert Ándor Šándor poukazuje, že jeho slova jsou na místě. Členské státy totiž často neplní, co slíbily.
Stát musí především chránit prezidenta. Při ostraze Hradu je třeba najít kompromis, upozorňuje Šándor

Stát musí především chránit prezidenta. Při ostraze Hradu je třeba najít kompromis, upozorňuje Šándor

Praha – Turisté, kteří se chystají na Pražský hrad, se musí připravit na komplikace. Už minulý týden mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček upozornil, že kvůli přísnějším bezpečnostním opatřením se u vstupů můžou tvořit fronty. Podle bezpečnostního experta Andora Šándora bude obtížné hledat kompromis mezi bezpečností a snahou neomezovat turisty, přesto považuje kroky Hradu za správné.
Gen. Ing. Andor Šándor

Útok jako v Mnichově hrozí i v Česku. Bezpečnostní expert to pro EZ řekl natvrdo

ROZHOVOR – Ačkoliv je ohledně útoku v německém Mnichově stále mnoho nejasností, postupně vyplývají na povrch podrobnosti o pachateli i jeho motivech. O tom, zda hrozí nebezpečí i nám, zda to vše souvisí s migrační krizí a jak je možné, že střelec policii utekl, pro server EuroZprávy.cz odpovídal Andor Šándor, bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy