V Kongu spadlo vládní letadlo. Na palubě byli i Rusové, těla se dosud nenašla

V Kongu se zřítil vládní nákladní letoun, na jehož palubě patrně zahynulo i několik členů personálu prezidenta Félixe Tshisekediho. Uvedly to dnes vládní zdroje, na které se odvolává agentura Reuters. Na palubě letounu, který zajišťoval logistiku související s přesuny konžského prezidenta, bylo osm lidí. Příčina neštěstí, které zřejmě nikdo nepřežil, se vyšetřuje.

Letadla, ilustrační foto
doporučujeme

Letadlo bylo na cestě do metropole Kinshasy a z radarů zmizelo ve čtvrtek odpoledne, uvedl konžský úřad pro civilní letectví. Stroj se podle vládních zdrojů zřítil do lesů na východě Konga. Na palubě byli mimo jiné řidič a manažer logistiky konžského prezidenta.

Ruské velvyslanectví v Kinshase oznámilo, že na palubě letounu byli ruští občané, informovala agentura TASS. Jejich totožnost ambasáda zjišťuje, zatím podle ní není známo, zda to byli vojáci, nebo civilisté.

Podle prezidentova poradce Vidiyeho Tshimangy byly trosky letounu nalezeny, těla cestujících ale nikoli. Jejich smrt proto zatím nebyla oficiálně potvrzena. Poradce předtím tvrdil, že havárii letadla nikdo nepřežil a že všechna těla byla sežehnuta na popel, pak ale upřesnil, že obdržel nepřesné informace.

"Nákladní letoun Antonov 72 provozovaný letectvem DRK (Demokratické republiky Kongo) a zajišťující prezidentskou logistiku" ztratil spojení s řídícím střediskem 59 minut po startu z Gomy, uvedl už dříve šéf úřadu pro civilní letectví Jean Mpunga. Na palubě byli podle něj čtyři členové posádky a čtyři pasažéři z řad civilistů i armády.

Místní média přinesla záběry stovek příznivců prezidenta Tshisekediho, kteří vyšli do ulic Kinshasy. Obávají se, že nehoda letounu je součástí neúspěšného pokusu o svržení prezidenta, který letos úřad převzal po dlouholeté hlavě státu Josephu Kabilovi. Podle Reuters ale takové tvrzení dosud žádná informace nepodporuje.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Právníci OSN vyzývají Nigérii, aby nepopravila zpěváka kvůli "rouhačské…

28.09.2020 18:26 Právní experti Organizace spojených národů žádají Nigérii, aby propustila 22letého zpěváka, který…

U Libye se převrátil člun s migranty, 16 lidí zemřelo

25.09.2020 20:02 Nejméně 16 migrantů směřujících do Evropy utonulo ve Středozemním moři, když se u libyjského…

Čad pozastavil žádost o zapsání Čadského jezera do UNESCO, dá přednost ropě

24.09.2020 14:08 Čad stáhl svou žádost o zařazení Čadského jezera na seznam světového dědictví UNESCO. Země se totiž…

Začarovaný kruh týrání. Libye není pro migranty navrácené z moře bezpečná,…

24.09.2020 10:21 Tisíce uprchlíků zadržených při pokusu dostat se do Evropy a vrácených do Libye zmizelo ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama