Biden údajně hned první den v úřadě zveřejní návrh imigračního zákona

Příští americký prezident Joe Biden představí první den v úřadě návrh nového přistěhovaleckého zákona. Informovala o tom dnes agentura AP. Nový návrh bude počítat s rychlejším získáním amerického občanství. Biden chce prosadit otevřenější přístup k migraci, než ten, který prosazoval dosluhující prezident Donald Trump.

Joe Biden
doporučujeme

Podle Bidenova návrhu by přistěhovalci, kteří žili k 1. lednu letošního roku v USA, mohli získat po pěti letech registrace trvalé povolení k pobytu, pokud splní celou řadu podmínek. Po osmi letech legálního pobytu by pak mohli zažádat o americké občanství. Lhůty budou zkrácené například pro přistěhovalce, kteří do USA přicestovali v nezletilém věku, nebo pro osoby pracující v zemědělství.

Nového zákona by mohlo využít až 11 milionů osob, jež ve Spojených státech pobývají bez povolení. Představením návrhu v první den v úřadu chce dát nová americká administrativa podle AP najevo, že téma migrace je pro ní prioritní.

Podle agentury AP se očekává, že Biden zruší některá opatření přijatá Trumpem, například zákaz cestování do USA z některých převážně muslimských zemí.

Joe Biden kritizoval striktní přístup k přistěhovalcům ze strany administrativy Donalda Trumpa. Jedním z témat, které Trump často zmiňoval během předvolební kampaně a následovně během čtyř let své vlády, bylo omezení nelegálního přistěhovalectví a stavba zdi na hranici mezi USA a Mexikem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpovi spojenci šířili lež o nepokojích v Kapitolu, píše deník

02.03.2021 15:27 Ačkoli veškeré důkazy ukazují opačným směrem, mnozí Američané dnes věří, že lednové nepokoje v…

Analýza dění v Brazílii nasvědčuje vyšší nakažlivosti nové mutace

02.03.2021 15:10 Mutace koronaviru odhalená na konci loňského roku v Brazílii zaplavila tamní město Manaus i kvůli…

Výbor amerického Senátu schválil kandidáta na ministra spravedlnosti

01.03.2021 20:39 Právní výbor amerického Senátu schválil nominaci Merricka Garlanda do funkce ministra spravedlnosti…

CNN: Česko je ostrůvkem zkázy a beznaděje. Na vině jsou pochybení a špatná…

28.02.2021 22:01 Aktualizováno Česko se kvůli neúspěšnému boji s pandemií covidu-19 stalo malým ostrůvkem zkázy a beznaděje, kde…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama