Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než 52.000 potvrzených případů. Po dvou dnech se tak čísla vrátila na denní nárůsty kolem 50.000. Rekordní denní nárůst počtu nakažených zaznamenala za poslední den Kolumbie, kde přibylo 12.830 potvrzených případů, výrazně ale přibývá infikovaných v posledním týdnu i v Argentině.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Celá Latinská Amerika pak eviduje už 5,7 milionu nakažených, z toho téměř čtyři miliony lidí se uzdravily a na 225.400 pacientů v tomto regionu v souvislosti s nákazou zemřelo.

Obavy z nárůstu počtu případů v Americe, zejména pak v posledních dnech v Kolumbii a v Argentině, vyjádřila v úterý i regionální šéfka Světové zdravotnické organizace (WHO) Carissa Etienneová.

"Ta čísla nám jasně ukazují, že virus v našem regionu stále nemáme pod kontrolou," uvedla v úterý Etienneová. Celá Amerika už eviduje na 10,5 milionu nakažených koronavirem SARS-CoV-2, z toho zhruba polovina připadá na Spojené státy.

V Latinské Americe zaznamenala dosud nejvíce případů Brazílie, a to 3,1 milionu. Za ní je Mexiko, kde se počet potvrzených případů nákazy od začátku pandemii blíží půl milionu. Tyto dvě největší země Latinské Ameriky ale relativně málo testují, takže reálné počty nakažených tam jsou podle expertů několikanásobně vyšší.

Dosud nejvyšší denní nárůst počtu případů od začátku pandemie zaznamenala za poslední den Kolumbie, kde přibylo 12.830 potvrzených případů nákazy a 321 úmrtí. Tato padesátimilionová země tak už má 410.453 případů nákazy a 13.475 úmrtí v souvislosti s koronavirem, informuje El Tiempo.

Kolumbie se v předchozích dnech posunula ve světovém srovnání americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) před Chile, které od začátku pandemie eviduje na 376.600 nakažených a kde už se epidemická situace zlepšila. Vrchol epidemie tato země s 19 miliony obyvatel zažívala v první polovině června, kdy přibývalo za den 6000 až 7000 nakažených. Od poloviny července je to kolem 2000 a za poslední den to bylo 1500 nakažených.

Naopak vrchol epidemie zřejmě zažívá Argentina, kde v úterý přibylo 7043 nakažených novým koronavirem a celkový počet infikovaných překročil 260.000. Země tím překonala statistiky z Itálie. Argentinský prezident Alberto Fernández v úterý uvedl, že jeho země se nachází "v nejhorším okamžiku" epidemie a nevyloučil zpřísnění karanténních omezení.

Třetí nejhůře zasaženou zemí v Latinské Americe je Peru, kde se počet potvrzených nakažených rovněž blíží k půl milionu, tedy ke stejné hranici jako Mexiko. Peru má ale asi 32 milionů obyvatel, zatímco Mexiko na 128 milionů. Peru ale - stejně jako Chile - provedlo nejvíce testů na počet obyvatel v regionu. Ani v Peru se zatím epidemická situace výrazně nezlepšuje, za poslední den se tam potvrdilo 6547 nakažených, což je více než o den dříve a o několik stovek méně než několik předchozích dnů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Impeachment v Peru nevyšel. Prezident Vizcarra ustál hlasování o odvolání

19.09.2020 09:32 Peruánský prezident Martín Vizcarra v pátek večer ustál hlasování jednokomorového parlamentu o…

Náskok Bidena je mnohem menší, tvrdí analytik. Trumpovi voliči se prokáží…

19.09.2020 09:30 Analytik ze společnosti Trafalgar Group tvrdí, že většina průzkumů podceňuje Trumpovu podporu.…

Biden: Nového člena nejvyššího soudu by měl vybrat vítěz prezidentských…

19.09.2020 08:21 Za úžasnou ženu, která má za sebou úžasný život, označil americký prezident Donald Trump soudkyni…

Pandemie covid-19 polevuje v Brazílii jen mírně, ukazuje nová statistika

19.09.2020 08:02 Brazílie v pátek ohlásila 39.797 nově odhalených případů nákazy koronavirem, zatímco místní bilance…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama