Chile

Očkování, ilustrační fotografie

Chile začalo očkovat čtvrtou dávkou lidi nad 55 let

V Chile dnes začali zdravotníci podávat čtvrtou dávku vakcíny proti covidu-19 lidem starším 55 let, kteří nemají závažné zdravotní problémy. Dosud byla čtvrtá dávka určena jen lidem, kteří mají vážnou nemoc nebo výrazně oslabenou imunitu.
Bogotá, Chile

Chile začalo očkovat čtvrtou dávkou, je druhou zemí na světě

Chile začalo dnes podávat svým obyvatelům čtvrtou dávku očkování proti covidu-19. Nárok na ni mají zatím lidé s problémy s imunitou, informovala agentura AP. Chile je po Izraeli druhou zemí na světě, která začala očkovat čtvrtou dávkou, napsala agentura EFE.
Hnutí ANO

NÁZOR: Probíhá přepsání globální politické mapy. Konzultant zmiňuje i Česko

Pondělní volby v Norsku odstartovaly dvouměsíční sérii voleb v různých zemích světa, která nám prozradí mnohé o náladách veřejnosti po roce a půl pandemie, soudí Henry Olsen, politický konzultant a komentátor z think tanku Ethics & Public Policy Center. V komentáři pro server Washington Post konstatuje, že každá země je jiná, ale sledovat lze jasný trend, kdy oslabuje tradiční pravice a naopak sílí krajní levice a populisté.
Očkování, ilustrační fotografie

Chile začne očkovat proti covidu-19 děti od šesti let věku

Chile, které patří k zemím s nejrychlejším tempem očkování na americkém kontinentě, začne podávat vakcínu proti covidu-19 i dětem starším šesti let. Rozhodly o tom tamní zdravotnické úřady. Dosud v této latinskoamerické zemi očkovali proti covidu-19 jen osoby starší 12 let, informovala dnes agentura EFE. S očkováním dětí o víkendu začala i Kuba.
Ilustrační fotografie

Chile a severozápad Antarktidy zasáhla dvě silná zemětřesení

Území jihoamerického státu Chile a severozápad Antarktidy v sobotu večer (dnes nad ránem SEČ) zasáhla dvě silná zemětřesení. První, jehož sílu chilské úřady stanovily na 7,1 stupně, udeřilo nedaleko chilské vědecké základny v Antarktidě; druhé následovalo v blízkosti chilské metropole Santiago de Chile. Žádné škody ani zranění nebyly hlášeny, informovala agentura Reuters.
Jair Bolsonaro

Bolsonaro dál brojí proti očkování. Nejlepší vakcínou proti koronaviru je prý sám koronavirus

Nejlepší vakcínou proti koronaviru SARS-CoV-2 je samotný koronavirus, prohlásil ve středu podle agentury EFE brazilský prezident Jair Bolsonaro. Tento politik, který nemoc covid-19 v létě prodělal, už dříve uvedl, že se očkovat nenechá. Brazílie, která má na 210 milionů obyvatel a v této pandemii patří k nejhůře postiženým zemím, zatím žádnou vakcínu neschválila.
Ilustrační foto

Koronavirus se poprvé prokázal v Antarktidě

Nákaza koronavirem se poprvé potvrdila v Antarktidě. Na chilské výzkumné stanici na západě nejizolovanějšího kontinentu světa se koronavirus prokázal u 36 lidí. Šestadvacet z nich přitom tvoří příslušníci chilské armády, zatímco ostatní jsou civilní zaměstnanci údržby.
Následek zemětřesení, ilustrační fotografie

Zemětřesení udeřilo u severního pobřeží Chile, cunami nehrozí

U severního pobřeží Chile dnes udeřilo zemětřesení o síle 6,3 stupně, uvedla agentura Reuters s odvoláním na německé Geologické výzkumné centrum (GFZ). V prvních zprávách se síla podzemních otřesů, vycházejících z hloubky deseti kilometrů, odhadovala na 6,7 až sedmi stupňů.
Manuel López Obrador

Mexický prezident chce na sobě otestovat ruskou vakcínu, v Brazílii přibylo 50 tisíc nakažených

V Brazílii za posledních 24 hodin přibylo téměř 50.000 potvrzených případů nákazy koronavirem. S odvoláním na místní ministerstvo zdravotnictví o tom dnes informovala agentura Reuters. S covidem-19 zemřelo za uplynulý den v této zemi 1212 lidí. V Kolumbii mezitím překonal počet nakažených hranici půl milionu. Naopak v Chile za uplynulý den zaznamenali nejméně případů nákazy za tři měsíce.
Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než 52.000 potvrzených případů. Po dvou dnech se tak čísla vrátila na denní nárůsty kolem 50.000. Rekordní denní nárůst počtu nakažených zaznamenala za poslední den Kolumbie, kde přibylo 12.830 potvrzených případů, výrazně ale přibývá infikovaných v posledním týdnu i v Argentině.
Covid-19, ilustrační foto

Covid-19 a statistiky. Počet úmrtí se možná nikdy nedozvíme, naznačuje analytička

Počty úmrtí na covid-19 jsou pravděpodobně zaznamenány po celém světě, ale v mnoha zemích jsou značné rozdíly v jejich rozpoznávání. Zatímco některé země počítají všechna úmrtí u všech lidí s pozitivním testem, ale už nerozlišují, jestli jedinec podlehl přímo covidu-19 nebo byl pouze pozitivní, jinde dávají úmrtí do souvislosti s covidem-19 až po konzultaci s lékařem.
Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Covid-19 se valí Latinskou Amerikou. Počet mrtvých roste, nakazil se ministr financí Mexika

Brazílie oznámila za poslední den opět skoro 40.000 nově potvrzených případů nákazy koronavirem a znovu přes tisíc úmrtí pacientů s covidem-19. Druhý nejvyšší denní nárůst nových případů nákazy od počátku pandemie (6104) oznámilo Mexiko, kde celkový počet dosud registrovaných nakažených překročil 200.000. V celé Latinské Americe zaznamenali od počátku pandemie už 2,3 milionu nakažených, z toho 106.000 pacientů zemřelo a 1,3 milionu lidí se už uzdravilo.
Ilustrační foto

Ohnisko pandemie. Latinská Amerika eviduje už přes 100 tisíc úmrtí na covid-19

V Latinské Americe zemřelo již více než 100.000 lidí v souvislosti s onemocněním covid-19. Informovala o tom agentura Reuters. Tento region se stal v posledních týdnech ohniskem pandemie a některé jeho země, včetně nejhůře postižené Brazílie, ještě podle expertů vrcholu epidemie nedosáhly. Celkem evidují dosud země Latinské Ameriky 2,16 milionu nakažených, z toho 1,2 milionu lidí se už uzdravilo a na 100.500 pacientů s covidem-19 zemřelo.
Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Latinská Amerika eviduje už 2,1 milionu nakažených, Bolsonaro musí dle soudu nosit roušku

V Brazílii přibylo za poslední den 21.432 lidí, u nichž se potvrdil koronavirus SARS-CoV-2; je to více než o den dříve, kdy ministerstvo zdravotnictví oznámilo 17.459 nových případů. Celkem už tato největší země Latinské Ameriky zaznamenala na 1,1 milionu nakažených, z nichž 51.271 zemřelo, z toho 654 za poslední den. Nové údaje zveřejnilo v noci na dnešek ministerstvo zdravotnictví.

Aktuálně se děje

před 30 minutami

před 44 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie

Prognózy Wall Street pro akciový trh v roce 2024

„Wall Street se neshodne na vývoji akciových trhů v dalším roce, ovšem převažují optimistické hlasy, které vyhlížejí dosažení nových historických maxim,“ říká analytik BHS Timur Barotov.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Terapeut Honza Vojtko v Hovorech s PN. Prohlédněte si galerii

Hovory s PN a terapeut Honza Vojtko: Vztahy jsou fuška…

Párový terapeut Honza Vojtko byl dalším hostem talkshow Hovory s Petrem Nutilem v Nymburce. A bylo to fajn. Povídali jsme si nejen o bludných kruzích, vztazích s výhodami a lásce na celý život, ale i nedorozumění v komunikaci mezi partnery. Za mediální partnerství bych chtěl poděkovat knihovně Nymburk a serveru EuroZprávy.cz.

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusové přišli ve válce na Ukrajině o dalšího generála

Ruská armáda potvrdila smrt dalšího vysoce postaveného velitele ve válce na Ukrajině, kterou Rusko vede proti sousední zemi již od konce loňského února. Moskva nezveřejnila žádné bližší podrobnosti k tomu, jak dotyčný přišel o život. 

Aktualizováno včera

Německá policie, ilustrační fotografie.

Němci prodlužují hraniční kontroly. Týká se to i Česka

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem kvůli migraci a boji s pašeráky až do 15. prosince, oznámilo německé ministerstvo vnitra. Berlín bude o prodloužení opatření informovat Evropskou komisi. 

včera

včera

Fico tlumočil Šmyhalovi své obecně známé postoje ke konfliktu na Ukrajině

Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) v pondělí tlumočil ukrajinskému protějšku Denysu Šmyhalovi své obecně známé postoje ke konfliktu na Ukrajině. Bratislava tak vzkázala Kyjevu, že například odmítá jakoukoliv vojenskou pomoc. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy