Smrtící útok v Kanadě: Medvěd baribal rozsápal Američanku

Medvěd baribal na odlehlém soukromém ostrově v Kanadě zabil dvaašedesátiletou Američanku, oznámila dnes stanice BBC na svém webu. Baribalové jsou sice považováni za nebezpečné, ale podobné útoky jsou vzácné, dodala.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Catherine Sweattová-Muellerová vyšla večer z rodinné chaty, aby zkontrolovala psy, ale už se nevrátila. Její znepokojená matka zatelefonovala na policii. Když hlídka dorazila na ostrov, našla medvěda nad ženiným tělem. Policisté šelmu zastřelili v přesvědčení, že ženu zabila.

Sweattová-Muellerová z amerického státu Minnesota byla na dovolené u rodičů žijících na kanadském ostrově Red Pine Island, který leží poblíž hranic se Spojenými státy. Její matka si začala dělat starosti, když se do chaty vrátili psi bez její dcery a jeden ze psů byl zraněný.

V okolí byli zpozorováni dva další baribalové, kteří se rovněž chovali agresivně, řekl BBC Jim Davis z policie státu Ontario.

Tělo zastřeleného medvěda mají prozkoumat odborníci, aby se pokusili zjistit, proč na ženu zaútočil. Davis označil útok za "ojedinělý incident". Nic podobného nezažil za 11 let služby v oblasti.

Podle ontarijského ministerstva přírodních zdrojů jsou podobné útoky "mimořádně vzácné".

zdroj: YouTube

Předchozí smrtící útok medvěda se ve státu Ontario podle agentury AP přihodil v roce 2005.

Medvědi se lidem raději vyhnou, ale může se stát, že zaútočí, a to z řady důvodů: pokud člověk narazí na samici s mláďaty, pokud medvěd brání svou potravu, anebo pokud je medvěd překvapen či vylekán.

Loni v listopadu vyhladovělý a zraněný medvěd grizzly v kanadském teritoriu Yukon zabil sedmatřicetiletou Valerii Theoretovou a její desetiměsíční dcerku. Smrtící útoky, připisované grizzlymu, se loni odehrály také v USA, dva na Aljašce a třetí ve státu Wyoming u národního parku Yellowstone.

Lední medvěd loni zabil jednatřicetiletého Aarona Gibbonse, Kanaďana, který se vydal rybařit a lovit do nejsevernějšího kanadského teritoria Nunavut. Předchozí smrtící útok polárního medvěda se v tomto kraji odehrál v roce 2000.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spojené státy jsou odsouzeny k porážce? Politolog upozornil na závažný…

21.09.2019 00:01 NÁZOR - "Nepřítel se dostal ke slovu." Tato slova, která s oblibou užívají američtí vojenští…

Útok na Oblast 51 se změnil ve fiasko. Skoro nikdo nepřišel

20.09.2019 21:55 Na dlouho očekávané setkání milovníků záhad a mimozemšťanů u přísně střežené americké základny…

Newyorský starosta Bill de Blasio vzdal souboj o Bílý dům. Co se stalo?

20.09.2019 15:51 Newyorský starosta Bill de Blasio dnes v televizi MSNBC oznámil, že odstupuje z boje o…

Tajná Oblast 51 v obležení. Milion lidí chce proniknout dovnitř

20.09.2019 15:36 Aktualizováno Veřejná výzva zaútočit na přísně tajné vládní zařízení Oblast 51 vyvolala obrovský zájem. Místní se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama