Smrtící útok v Kanadě: Medvěd baribal rozsápal Američanku

Medvěd baribal na odlehlém soukromém ostrově v Kanadě zabil dvaašedesátiletou Američanku, oznámila dnes stanice BBC na svém webu. Baribalové jsou sice považováni za nebezpečné, ale podobné útoky jsou vzácné, dodala.

Ilustrační foto
doporučujeme

Catherine Sweattová-Muellerová vyšla večer z rodinné chaty, aby zkontrolovala psy, ale už se nevrátila. Její znepokojená matka zatelefonovala na policii. Když hlídka dorazila na ostrov, našla medvěda nad ženiným tělem. Policisté šelmu zastřelili v přesvědčení, že ženu zabila.

Sweattová-Muellerová z amerického státu Minnesota byla na dovolené u rodičů žijících na kanadském ostrově Red Pine Island, který leží poblíž hranic se Spojenými státy. Její matka si začala dělat starosti, když se do chaty vrátili psi bez její dcery a jeden ze psů byl zraněný.

V okolí byli zpozorováni dva další baribalové, kteří se rovněž chovali agresivně, řekl BBC Jim Davis z policie státu Ontario.

Tělo zastřeleného medvěda mají prozkoumat odborníci, aby se pokusili zjistit, proč na ženu zaútočil. Davis označil útok za "ojedinělý incident". Nic podobného nezažil za 11 let služby v oblasti.

Podle ontarijského ministerstva přírodních zdrojů jsou podobné útoky "mimořádně vzácné".

zdroj: YouTube

Předchozí smrtící útok medvěda se ve státu Ontario podle agentury AP přihodil v roce 2005.

Medvědi se lidem raději vyhnou, ale může se stát, že zaútočí, a to z řady důvodů: pokud člověk narazí na samici s mláďaty, pokud medvěd brání svou potravu, anebo pokud je medvěd překvapen či vylekán.

Loni v listopadu vyhladovělý a zraněný medvěd grizzly v kanadském teritoriu Yukon zabil sedmatřicetiletou Valerii Theoretovou a její desetiměsíční dcerku. Smrtící útoky, připisované grizzlymu, se loni odehrály také v USA, dva na Aljašce a třetí ve státu Wyoming u národního parku Yellowstone.

Lední medvěd loni zabil jednatřicetiletého Aarona Gibbonse, Kanaďana, který se vydal rybařit a lovit do nejsevernějšího kanadského teritoria Nunavut. Předchozí smrtící útok polárního medvěda se v tomto kraji odehrál v roce 2000.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na severu Kalifornie vypukly nové požáry: Zahynuli tři lidé, plameny ničí…

29.09.2020 10:36 Masové evakuace, značné materiální škody a také oběti na životech přinesly v posledních dvou dnech…

Covid-19 patří mezi nejvážnější hrozby pro veřejné zdraví: Obětí už je…

29.09.2020 09:04 Aktualizováno Celosvětový počet úmrtí s onemocněním covid-19 překonal hranici jednoho milionu. Vyplývá to z…

Muž držel rukojmí ve městě Salem: Vyjednávání se nezdařilo, zemřelo…

29.09.2020 08:16 Ve městě Salem, hlavním městě amerického státu Oregon, zemřelo při zásahu policie během střelby…

Trump se vyhýbá placení daní. Je stále víc ve střetu zájmů, zjistil The…

28.09.2020 18:52 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes odmítl tvrzení listu The New York Times (NYT), že za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama