Trump junior jde do útoku: Lidé mají zaplavit demokraty telefonáty, zveřejnil čísla

Stejnojmenný syn amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes na twitteru vyzval příznivce republikánského šéfa Bílého domu, aby zaplavili demokratické kongresmany tweety a telefonáty. Zveřejnil také čísla na 31 demokratických zákonodárců, o kterých tvrdí, že lhali, když podle něj v minulosti slíbili Trumpa podpořit.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump junior
doporučujeme

"Dost!" napsal Donald Trump mladší s tím, že níže zmínění demokratičtí kongresmani přislíbili, že se za prezidenta postaví. "Lhali! Nyní je čas, aby se ozvalo NAŠE HNUTÍ," poznamenal s tím, že jim Trumpovi příznivci mají volat a tweetovat neustále.

Čísla, která Trump mladší zveřejnil, nejsou soukromé telefony politiků, ale čísla do jejich kanceláří, která lze dohledat na internetu, poznamenala agentura DPA.

Sněmovna reprezentantů bude příští týden hlasovat, zda vznese na Trumpa ústavní žalobu. Ve sněmovně mají demokraté většinu, takže se prosazení žaloby předpokládá. Následný proces povede Senát, který ovládají republikáni, proto se nečeká, že by prezidenta zákonodárci sesadili.

Demokraté tvrdí, že šéf Bílého domu porušil přísahu tím, že se snažil přimět ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby ukrajinské úřady začaly vyšetřovat Trumpova politického soka z řad demokratů Joea Bidena. Druhým bodem obžaloby jsou obstrukce vůči Kongresu, což se týká toho, že Bílý dům bránil členům administrativy spolupracovat při vyšetřování se Sněmovnou reprezentantů.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Politické otřesy, uprchlické vlny, revoluce. Politolog popsal, co vyvolá…

04.04.2020 00:01 NÁZOR - Teprve si začínáme uvědomovat rozsah šoku, který způsobila pandemie covid-19, ale musíme si…

Osoby v kontaktu s Trumpem a Pencem mají povinný rychlotest na koronavirus

03.04.2020 23:04 Kdokoli, kdo se bude chtít dostat do bezprostřední blízkosti prezidenta Donalda Trumpa nebo…

Bill Gates: Koronavirus můžeme zvládnout za pár týdnů. Důležité jsou tři…

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Když před třemi lety vystoupil na mezinárodní bezpečnostní konferenci v Mnichově vedle politiků i…

New York hlásí přes 100 000 nakažených, počet mrtvých prudce stoupá

03.04.2020 19:22 Americký stát New York k dnešnímu dni eviduje již 102.863 lidí nakažených koronavirem. Za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy