Trump na twitteru trhnul rekord. Novinářům tím leze na nervy

Americký prezident Donald Trump proslul mimořádnou aktivitou na sociální síti Twitter, jeho dnešní výkon je ale nejspíš rekordní. Šéf Bílého domu dnes podle agentury AP poslal nebo přeposlal 115 tweetů, zvláštní pozornost věnoval hlasování právního výboru Sněmovny reprezentantů, který schválil články ústavní žaloby proti jeho osobě.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

"Jak můžete čelit impeachmentu, když jste neudělali nic špatného," napsal Trump. "Podle ničemných demokratů ve vedení sněmovny by byli pohnáni k ústavní žalobě všichni naši prezidenti," postěžoval si prezident v dalším tweetu.

Prezident povýšil twitter na svůj hlavní komunikační prostředek. Novináři akreditovaní v Bílém domě si stěžují, že Trump prakticky zrušil pravidelné briefingy, běžné za minulých prezidentů. Podle analytiků dává Trump přednost přímé komunikaci s národem a jeho stručná a často nevybíravě útočná sdělení nakonec využívají i média. Prezidentský twitterový účet nyní sleduje 67,5 milionu uživatelů.

Dnešní dávka nebyla určena jen impeachmentu, Trump si "podal" i švédskou aktivistku za ochranu klimatu Gretu Thunbergovou, propagoval svůj golfový klub na Floridě, komentoval rodící se obchodní dohodu s Čínou nebo gratuloval šéfovi britských konzervativců Borisi Johnsonovi k volebnímu vítězství.

Trumpovy aktivity si povšiml i Joe Biden, bývalý americký viceprezident a nejžhavější kandidát na demokratickou nominaci do boje o Bílý dům. "Dej si už pokoj, člověče," napsal Biden na twitteru. "Ospalý Joe dobře ví, co to je dát si pokoj," odpověděl Trump.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mexiko drtí migrace. Stát posiluje ochranu hranice

18.01.2020 15:10 Mexiko v pátek povolalo na hranici s Guatemalou dalších 200 příslušníků národní gardy. Snaží se tak…

Střelba v USA: Čtyři mrtví po masakru v Grantsville

18.01.2020 11:04 Při střelbě v americkém městě Grantsville v pátek večer zemřeli čtyři lidé. Další osoba utrpěla…

Buzz Aldrin, druhý muž na Měsíci, dlouho hledal klid

18.01.2020 06:20 Jméno nebo aspoň příjmení prvního člověka na Měsíci Neila Armstronga si vybaví téměř každý. Druhého…

Soud v USA zamítl žalobu dětí a mládeže na vládu

17.01.2020 20:24 Federální odvolací soud ve Spojených státech dnes zamítl žalobu proti klimatické politice vlády,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama