Zemřel Samuel Little, nejhorší vrah v dějinách USA zabil skoro sto lidí

V USA ve středu zemřel Samuel Little, který je označován za nejhoršího mnohonásobného vraha v dějinách země. Přiznal se k vraždě 93 lidí, převážně žen, informovala dnes agentura Reuters. Příčinu úmrtí muže, kterému bylo 80 let, kalifornská vězeňská správa zatím nezveřejnila.

Samuel Little (sériový vrah)
doporučujeme

Little byl zatčen v roce 2012 v útulku pro bezdomovce v Kentucky, odkud jej kvůli obvinění z drogových deliktů vydali do Kalifornie. Na základě vzorku DNA ale policie muže později obvinila ze tří nevyřešených vražd žen, které byly uškrceny v letech 1987 až 1989. Soud mu za ně v roce 2014 uložil trojnásobný trest doživotního vězení bez možnosti předčasného propuštění.

Speciální jednotka Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) později zjistila, že Littlea lze spojit i s řadou dalších nevyřešených vražd z let 1970 až 2005. Podle vyšetřovatelů byly jeho terčem zejména "zranitelné ženy a ženy na okraji společnosti", často prostitutky či drogově závislé. U řady z nich se původně předpokládalo, že se předávkovaly, nebo byla jejich smrt prohlášena za nešťastnou náhodu.

Bývalá boxer Little se nakonec ve vězení přiznal k 93 vraždám v 19 amerických státech, což z něj podle FBI činí nejhoršího vraha v dějinách americké kriminalistiky. Úředně potvrzeno bylo jen 50 vražd.

V říjnu 2019 požádala FBI veřejnost o pomoc s identifikací dalších obětí. Jejich tváře nakreslil ve vězení sám Little. Podle listu The Washington Post Littleova smrt dál snížila naděje na identifikaci mrtvých.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pelosiová předloží důvod ústavní žaloby na bývalého prezidenta Trumpa v…

24.01.2021 13:10 Důvod ústavní žaloby na bývalého prezidenta Donalda Trumpa předloží mluvčí Sněmovny reprezentantů…

Chile a severozápad Antarktidy zasáhla dvě silná zemětřesení

24.01.2021 10:32 Aktualizováno Území jihoamerického státu Chile a severozápad Antarktidy v sobotu večer (dnes nad ránem SEČ)…

Biden nařídil po vpádu do Kapitolu přezkoumat hrozby vnitřního terorismu

23.01.2021 17:39 Prezident USA Joe Biden nařídil federálním úřadům a zpravodajským službám zmapovat nebezpečí, které…

Zemřel legendární moderátor americké CNN Larry King (†87)

23.01.2021 16:32 Aktualizováno Ve věku 87 let zemřel legendární americký moderátor Larry King. Dnes o tom informovala televize CNN…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama