Zoufalost z nedostatku práce: Přistěhovalci převážejí těla zemřelých.

Po Brazílii je Peru druhou nejvíce zasaženou zemí virem SARS-CoV-2 v Jižní Americe. Země oficiálně registruje přes 300 tisíc nakažených a přes 13 tisíc zemřelých, a to i přes to, že vláda zavedla přísnou karanténu. Počty pozitivních případů i úmrtí budou ještě pravděpodobně narůstat hlavně kvůli nedostatečné úrovni zdravotnictví a nerovnosti ve společnosti, protože většina Peruánců nemá ani přístup k tekoucí vodě. CNN vykreslilo příběh dvou přistěhovalců z Venezuely, kteří přišli o svou práci kvůli karanténním opatřením a nyní se dobrovolně vystavují infekci, aby uživili své rodiny. Vyzvedávají těla zemřelých na covid-19 z jejich domovů v peruánském hlavním městě Lima.

Hřbitov
doporučujeme

Néstor Vargas a Luis José Cerpa přišli do Peru, aby se vyhnuli zhroucení ekonomiky ve Venezuele. Od roku 2016 přišlo do Peru téměř 900 tisíc lidí, kteří pracovali za minimální mzdu, aby mohli finančně pomáhat svým rodinám nebo aby je mohli dostat ze země.

„Nemohli jsme pracovat tři měsíce a musíme jíst, platit nájem a posílat peníze domů do Venezuely. Tato práce je opravdu obtížná, ale máme tu takové přísloví, že nutnost ospravedlňuje téměř cokoliv,“ řekl Vargas pro CNN.

Vargas i Cerpa si v současné době vydělávají dvakrát tolik, než byla jejich původní měsíční mzda. Prací až 19 hodin denně sedm dní v týdnu si vydělají 500 amerických dolarů. Většina zemřelých, které Vargas a Cerpa převážejí pochází z chudých čtvrtí, protože si tamní lidé nemohou dovolit pohřební služby, které by všechno zajistily. Když rodina pro Raula Oliverase zavolala sanitku, protože trpěl příznaky covid-19, nikdo nedorazil. Rodina musela přihlížet, jak umírá a poté byli přivoláni Vargas a Cerpa, aby mohli tělo odvézt do krematoria.

Do večera přivezli do krematoria více než 12 zemřelých, poté dostali výzvu z nemocnice Villa Maria del Triunfo. Tamní personál zavolal oba muže, aby odvezli 13 těl, protože v márnici již není místo. V krematoriu El Angel Cemetery většina zaměstnanců pochází také z Venezuely. „Peruánci to nedělají, protože je to těžké,“ řekl Orlando Arteaga, který musí obsluhovat pece, které pracují nepřetržitě a kartonové rakve se neustále kupí.

„Nejsou to ani všechna těla, jsou někde jinde, protože my nemáme už prostor a venku zůstat nemohou,“ řekl Arteaga a dodává, že by tuto zkušenost nepřál ani největšímu nepříteli. Pracuje sedm dní v týdnu, aby pomohl svým třem dětem ve Venezuele a dvouleté dceři v Limě. „Někdo to dělat musí a my potřebujeme práci,“ dodal Arteaga.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další únik ropy z lodi u ostrova Mauricius je nejspíš zažehnán

12.08.2020 19:57 Většinu zbývající ropy z poškozeného japonského plavidla u korálového pobřeží blízko ostrovního…

Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

12.08.2020 16:39 Aktualizováno V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než…

V Kongresu USA patrně usedne kontroverzní politička, vyznává konspiraci…

12.08.2020 13:42 Do amerického Kongresu s velkou pravděpodobností usedne republikánská politička Marjorie Taylor…

Biden si jako viceprezidentku vybral senátorku Harrisovou, Trump ji…

12.08.2020 11:48 Aktualizováno Demokratický uchazeč o úřad amerického prezidenta Joe Biden si jako svou viceprezidentku vybral…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama