Česko není jediné. Další stát hlásí rapidní nárůst infikovaných, oproti nám jich je mnohem méně

Česko má za neděli více než tři sta nových případů nákazy koronavirem. Jde o nejvyšší nárůst od dubna, zároveň ale nejsme jedinou zemí, která tuto informaci ohlásila. S masivním přírůstkem se potýká i Austrálie, která zvažuje opětovné zavedení opatření.

Davy lidí v autech čekají na test na koronavirus v Melbourne (29. června, Austrálie).
doporučujeme

Australský druhý nejlidnatější stát Victoria v pondělí oznámil, že uvažuje o znovuzavedení omezení sociálního kontaktu. Ostrovní země totiž podle médií ohlásila nejvyšší nárůst počtu nakažených novým koronavirem za více než dva měsíce. 

Stát Victoria čítá za posledních 24 hodin 75 nových případů onemocnění covid-19 a Austrálie celkově 85, což je nejvyšší denní nárůst od 11. dubna. Austrálii se totiž pandemii dařilo zvládat lépe než mnoha jiným zemím, zaznamenala "pouze" 7800 infekcí a 104 úmrtí.

Nejnovější výskyt případů ale vyvolává obavy z druhé vlny. Austrálie měla totiž donedávna několik týdnů méně než 20 nových případů denně. Nejnovější nárůst zaznamenává země v době, kdy celkový počet případů nákazy ve světě dosáhl deseti milionů.

"Musíme uvažovat o změně zákona, protože musíme udělat vše pro to, abychom tuto situaci zvrátili," řekl vrchní zdravotnický představitel Brett Sutton novinářům v Melbourne, kteří se ho ptali, zda nepřistoupí na zavedení lokalizovaného uzavření některých oblastí.

Představitelé státu Victoria minulý týden vyslali do terénu sanitky a mobilní testovací centra ve snaze otestovat co nejvíce obyvatel na deseti předměstích. Někteří místní obyvatelé ale odmítli dobrovolně podstoupit test. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA přestanou připisovat Hongkongu zvláštní status, Čína pohrozila sankcemi

15.07.2020 08:34 Aktualizováno USA přestanou připisovat Hongkongu zvláštní status a budou s touto poloautonomní čínskou provincií…

V Kazachstánu je smrtelnější nemoc než covid, tvrdí Čína. Úřady to popírají

14.07.2020 22:01 Aktualizováno Svět zasáhla další vlna strachu, když čínská ambasáda v Kazachstánu varovala před neznámou nemocí.…

V Mongolsku zemřel 15letý chlapec na dýmějový mor, 15 lidí v karanténě

14.07.2020 19:41 Patnáctiletý chlapec zemřel v Mongolsku na dýmějový mor. Jak s odvoláním na místní zdravotní úřady…

Karanténa čeká 120 milionů Indů, Hongkong zpřísňuje opatření

14.07.2020 16:37 Aktualizováno Některé asijské země se nyní kvůli zvýšeným počtům nových případů nákazy koronavirem vrací k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama