Kvůli koronaviru vyhlásil ostrov Hokkaidó stav nouze, lidé nemají o víkendu vycházet

Prefektura Hokkaidó na stejnojmenném severním ostrově Japonska vyhlásila kvůli šíření nového typu koronaviru stav nouze a požádala obyvatele, aby o víkendu nevycházeli ven. Vir, který způsobuje onemocnění COVID-19, byl v prefektuře prokázán u nejméně 66 lidí. Guvernér prefektury Naomiči Suzuki dnes řekl, že chce o situaci hovořit s japonským premiérem Šinzóem Abem.

Ilustrační foto
doporučujeme

V Japonsku bylo dosud zaznamenáno více než 900 případů nákazy, ale většina z nich, přes 700, pochází z výletní lodi Diamond Princess, která je v karanténě nedaleko Tokia.

Nejsevernější japonská prefektura Hokkaidó vyhlásila mimořádný stav nejméně do 19. března. "Hokkaidó dělá vše, co může, pro zadržení viru, ale krize se prohlubuje," řekl Suzuki na dnešní tiskové konferenci. Vyjádřil obavy, že při současném tempu se rychle rozšíří.

Premiér Abe ve čtvrtek Japonce šokoval výzvou k uzavření základních a středních škol v celé zemi. Kontroverzní opatření narazilo na kritiku ze strany místních úřadů či rodičů a analytici ho podle agentury Reuters označili za politicky motivované a málo smysluplné.

Západní prefektura Šimane, odkud není hlášen žádný případ nákazy, a také několik měst už dalo najevo, že výzvu k uzavření škol nebudou respektovat.

Japonský ministr zahraničí Tošimicu Motegi dnes odmítl spekulace o možném odložení plánované návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Japonsku. Si by měl zemi navštívit zemi jako první čínský prezident od roku 2008, kdy tu byl na návštěvě Chu Ťin-tchao. Právě v Číně nynější epidemie propukla.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V zahraničí koupíte remdesivir na černém trhu. Ceny jsou však likvidační

08.07.2020 12:07 "Zoufalá situace vyžaduje zoufalá řešení," i tak by se dal charakterizovat boj lidstva s epidemií…

Profesor kritizoval zakrývání pravdy o koronaviru. Čína reagovala tvrdě

08.07.2020 12:00 NÁZOR - Čínské úřady zadržely profesora práva Sü Čang-žuna, který hájil otevřenost a kritizoval…

Hongkong otevřel národní bezpečnostní úřad prosazený Pekingem

08.07.2020 09:12 Nejvyšší hongkongští představitelé se zástupci čínské komunistické strany dnes otevřeli nový…

Americký diplomat Biegun jednal v Jižní Koreji, chtějí eliminovat…

08.07.2020 08:52 Náměstek amerického ministra zahraničí Stephan Biegun dnes jednal s jihokorejskými představiteli o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy