V Íránu teprve vrcholí první vlna pandemie covid-19. Mrtvých je přes 10 tisíc

Celkový počet úmrtí spojených s nemocí covid-19 v Íránu překročil 10.000, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na informace z íránského ministerstva zdravotnictví. Za posledních 24 hodin přibylo 134 obětí. Již sedmý den po sobě tak počet mrtvých překročil stovku.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Nejnižší denní přírůstek mrtvých země zaznamenala na začátku května, v posledních týdnech se počet obětí začal opět zvyšovat. Ministr zdravotnictví nicméně odmítá, že by šlo o druhou vlnu nákazy. Jak nedávno uvedl, jde stále o první vlnu, ve které epidemie zatím nedosáhla svého vrcholu. "I v provinciích, kde jsme si mysleli, že už je první vlna za námi, ještě vrcholu nebylo dosaženo," citovala ministra polooficiální agentura ISNA.

S novými 134 mrtvými se celkový počet obětí v zemi vyšplhal na 10.130. Nakažených úřady registrují 215.096, z toho 175.103 pacientů se již uzdravilo. Místní představitelé nárůst počtu obětí připisují nedodržování společenského odstupu a nepoužívání ochrany obličeje. Již v minulosti varovali, že země může opět zavést přísná karanténní opatření, jestliže se bude počet nemocných rapidně zvyšovat.

Íránská státní televize dnes podle agentury Reuters odvysílala rozhovory s několika lidmi ve veřejné dopravě či v ulicích Teheránu, kteří neměli roušky ani rukavice. Někteří z nich uváděli, že si myslí, že je hrozba nákazou přehnaná a že neonemocní.

Prezident Hasan Rúhání již v sobotu prohlásil, že jeho vláda zvažuje, že bude nošení roušek na veřejnosti a v uzavřených prostorech v případě nepříznivé epidemiologické situace povinné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hvězda Bollywoodu Amitábh Baččan je v nemocnici s koronavirem

11.07.2020 21:52 Amitábh Baččan, hvězda indické filmové produkce, takzvaného Bollywoodu, leží v nemocnici poté, co…

V Indii schválili lék na koronavirus, úspěšně prošel klinickou studií

11.07.2020 19:59 Indické úřady povolily používání léku Itolizumab domácí farmaceutické společnosti Biocon pro léčbu…

Další útok žraloka u břehů Austrálie, mladý surfař zraněním podlehl

11.07.2020 19:53 Aktualizováno Sedmnáctiletý australský surfař dnes nepřežil zranění způsobená žralokem. Šlo už o druhý smrtelný…

USA varují své občany, že jim v Číně hrozí vyšší riziko zadržení

11.07.2020 18:19 Americké ministerstvo zahraničí dnes varovalo občany USA, že jim v Číně hrozí zvýšené riziko…

Související:

Právě se děje

Další zprávy