Izrael čelil útoku z Gazy, čtyři rakety nikomu neublížily

Z Pásma Gazy byly dnes na Izrael odpáleny čtyři rakety. Dvě z nich sestřelil izraelský systém protiraketové obrany, zatímco další dvě spadly v neobydlených oblastech. S odvoláním na sdělení izraelské armády a televize o tom informovala agentura Reuters.

Izrael, ilustrační foto
doporučujeme

Na několika místech v Izraeli v blízkosti hranice s Gazou se po odpálení raket rozezněly výstražné sirény, jež přinutily tamní obyvatelé schovat se do krytů. Izraelské záchranné služby uvedly, že nejsou hlášeny žádné škody a nikdo nebyl zraněn. Podle Reuters šlo o první takový incident za poslední tři týdny. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil.

Minulý měsíc byla z Gazy na jihoizraelské město Aškelon odpálena raketa. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který byl tehdy na místě v rámci volební kampaně, se musel schovat do krytu, následně se však na akci vrátil. Ani tehdy nebyl nikdo zraněn.

Situace v uplynulých týdnech byla výrazně klidnější než v listopadu, kdy si výměna palby mezi Izraelem a ozbrojenou skupinou Islámský džihád, která v Gaze působí, vyžádala životy 34 Palestinců a zranila desítky Izraelců, poznamenal Reuters.

Pásmo Gazy je hustě zalidněný, úzký pobřežní pás země vklíněný mezi Izrael a Egypt. Po více než desetiletí vlády islamistického hnutí Hamás a v důsledku izraelské a egyptské blokády jsou životní podmínky většiny obyvatel neradostné. Nezaměstnanost převyšuje 40 procent, voda z vodovodu se nedá pít a elektřina funguje pouze několik hodin denně.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael naočkoval nadpoloviční většinu obyvatel, zrušil roušky

15.06.2021 10:18 Izrael zrušil jedno z posledních významných omezení v souvislosti s šířením koronaviru - obyvatelé…

Turecko útočilo opět na kurdské radikály u uprchlického tábora v Iráku

11.06.2021 18:51 Turecká armáda podruhé za předchozí týden útočila asi 180 kilometrů od tureckých hranic v iráckém…

Ankara podle opozičního serveru loni zasahovala do voleb hlavy Severního…

11.06.2021 17:29 Turecko se loni snažilo ovlivnit volby prezidenta Severního Kypru, a to i tak, že členové turecké…

Nová éra Izraele? Netanjahu nezmizí, bude bojovat, míní konzultant

11.06.2021 17:25 NÁZOR - Zdá se, že přichází nový úsvit v izraelské politice. S touto myšlenkou vystoupil vlivný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama