Izraelci požadovali na protestu vyšetřování premiéra Netanjahua

Před budovou izraelského nejvyššího soudu dnes v Jeruzalémě protestovaly proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi stovky lidí. Účastníci demonstrace chtěli, aby ministerský předseda začal být vyšetřován v případu kontraktu na nákup ponorek z Německa za dvě miliardy dolarů (46 miliard korun).

Benjamin Netanjahu
doporučujeme

Netanjahu je nyní souzen ve třech různých korupčních kauzách, zatímco v případu ponorek byl vyslechnut jen jako svědek. Z korupce jsou ale v této kauze podezřelí podnikatelé včetně Netanjahuovi blízkých lidí a také někdejší velitel námořnictva.

Na protest dnes mnozí demonstranti přijeli v autech, na kterých vezli h makety ponorek. Bývalý náčelník generálního štábu armády Dan Haluc tvrdí, že Netanjahu při rozhodování o nákupu ponorek od německého konglomerátu ThyssenKrupp před zástupci obrany zatajil důležité informace.

Dnešní protest se mohl konat díky tomu, že vypršelo omezení, kvůli němuž se v minulých dnech nemohly pořádat pravidelné demonstrace proti premiérovi, jež začaly před mnoha týdny. Vláda totiž už neusiluje o prodloužení nouzového stavu, který umožnil uplatnit i na demonstranty požadavek, aby se lidé nevzdalovali od domovů na více než kilometr. Motivem protestů jsou nejen korupční skandály spojené s Netanjahuovým jménem, ale také postup vlády při řešení epidemie koronaviru.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Írán čelí rychlému šíření nákazy covid-19, zavře se většina škol a mešit

31.10.2020 15:25 Írán dnes prodloužil restrikce, které mají zpomalit šíření koronaviru. Týká se to hlavního města…

Ničivé zemětřesení v Turecku a Řecku: Mrtvých přibývá, tsunami odnášela…

31.10.2020 13:38 Aktualizováno Už 28 mrtvých a více než 800 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení,…

Incident v Mekce: Řidič velkou rychlostí najel do vchodu Velké mešity …

31.10.2020 12:39 Řidič v Saúdské Arábii autem prorazil zátarasy u Velké mešity v Mekce a najel do jednoho jejího…

Na jihu Iráku explodoval plynovod. Zemřeli dva lidé, desítky zraněných

31.10.2020 11:58 Dva lidé přišli o život a přes 50 dalších se zranilo při výbuchu plynovodu na jihu Iráku. Oznámila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama