28 mrtvých na Dunaji. Kvůli srážce lodí v Budapešti obžalován ukrajinský kapitán

Maďarští prokurátoři obžalovali ukrajinského kapitána lodi Viking Sigyn ze způsobení květnové srážky s výletní lodí na Dunaji. Uvedly to dnes tiskové agentury. Nejtragičtější nehoda na Dunaji za více než půl století si vyžádala 28 životů.

Přidejte svůj názor

Parlament a Řetězový most - pohled z Hradního vrchu
doporučujeme

Policie 64letého kapitána Jurije C. vyšetřovala kvůli podezření z pochybení, jež vedlo k mnoha úmrtím, a z 35násobného neposkytnutí pomoci. Kapitánův obhájce již dříve odmítl, že by jeho klient chyboval.

Kapitánovi za nedbalost hrozí podle maďarských zákonů od dvou do jedenácti let vězení, uvedla agentura AFP s tím, že obžaloba navrhla devítiletý trest bez soudního řízení a devítiletý zákaz plavby. Kapitána v současnosti úřady sledují prostřednictvím elektronického náramku a má zakázáno opustit Maďarsko.

Mohutná hotelová loď Viking Sigyn v květnu na Dunaji v centru Budapešti narazila do mnohem menšího výletního plavidla Hableány (Mořská panna) s jihokorejskými turisty. Z lidí, kteří se nacházeli na palubě, zemřeli dva maďarští členové posádky a 26 Jihokorejců, přičemž tělo jednoho turisty se dodnes nenašlo.

Podle vyšetřovatelů byl kapitán Viking Sigyn v době nehody v řídící kabině, ale výletní lodě si nevšiml, dokud do ní nevrazil. Kapitán neměl v krvi ani alkohol, ani jiné omamné látky. Lodě se srazily za bouřky, kolem deváté večer.

zdroj: YouTube

Mořská panna se po srážce potopila během několika vteřin. Z 35 osob, které byly v tom okamžiku na lodi, přežilo jen sedm lidí. Na palubě plavidla Viking Sigyn se nikomu nic nestalo.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Británie je prvním suverénním státem, který odchází z EU

26.01.2020 06:30 Základní údaje o rozšiřování a vystupování z EU k plánovanému vystoupení Británie z Evropské unie…

Wuchanský koronavirus straší Evropu. Propukne epidemie?

25.01.2020 23:50 Aktualizováno Dva přední francouzští lékaři, kteří se v Paříži starají o dvojici infikovanou novým typem…

Ve Francii uvěznili teroristy, mezi nimi i syrský uprchlík. Scházeli se v…

25.01.2020 20:40 Aktualizováno Sedm mužů, kteří byli v pondělí zadrženi v západní Francii kvůli podezření z terorismu, bylo…

Guaidó přiletěl do Madridu, návštěva vyvolala roztržku politiků

25.01.2020 19:22 Lídr venezuelské opozice Juan Guaidó, jehož téměř 60 zemí od loňska uznává jako prozatímního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama