Alláhu akbar, zakřičel útočník a vrhnul se s nožem na policisty

Francouzská policie dnes ve městě Méty postřelila muže, který s nožem v ruce a pokřikem Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký) útočil na skupinu policistů.

Ilustrační foto
doporučujeme

S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Reuters, podle níž kromě útočníka nebyl nikdo zraněn. Útok se odehrál jen dva dny po obdobném incidentu, při němž muž ve městě Villejuif jižně od Paříže ubodal člověka a další dva zranil.

Métská prokuratura uvedla, že je kvůli incidentu v kontaktu s protiteroristickým státním zastupitelstvím. Podezřelý, jehož jméno neuvedla, byl podle ní na oficiálním seznamu osob monitorovaných kvůli příslušnosti k ozbrojeným skupinám. Dodala, že útočník byl postřelen do stehna a že byl následně odvezen z místa činu.

Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner řekl, že situaci bedlivě sleduje. "Oceňuji rychlou reakci místní policie. Pokračuje vyšetřování s cílem zjistit přesnou motivaci a okolnosti, jež stály za tímto činem," napsal na twitteru.

V pátek napadal islámský konvertita Nathan C. v parku ve Villejuif nožem kolemjdoucí za pokřiku "Alláhu akbar", zabil přitom jednoho muže a vážně poranil dvě ženy. Nejdřív ale ušetřil prvního kolemjdoucího, který řekl, že je muslim a dokázal odříkat modlitbu. Policie útočníka zastřelila. Muž byl do loňského května pod dohledem psychiatrů, pak léčbu ukončil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polský prezident chce ústavně zakázat adopcí dětí homosexuály

05.07.2020 09:47 Polský konzervativní prezident Andrzej Duda chce, aby v ústavě jeho země byl zakotven zákaz adopcí…

Chorvaté dnes předčasně volí nový parlament

05.07.2020 09:37 Chorvaté dnes budou ve stínu koronavirové krize rozhodovat o novém složení parlamentu. Podle…

Na lodi se 180 uprchlíky panuje napětí, několik z nich se pokusilo o…

04.07.2020 22:00 Aktualizováno Šest ze 180 uprchlíků na záchranné lodi Ocean Viking se pokusilo o sebevraždu. Na plavidle, jemuž…

Tygřice v curyšské zoo zabila ošetřovatelku

04.07.2020 21:54 Tygřice v curyšské zoologické zahradě dnes zabila jednu z ošetřovatelek. Informovala o tom zoo.

Související:

Právě se děje

Další zprávy