Budoucí kancléř? CDU a CSU mají nového kandidáta

Pokud by všichni členové stran konzervativní unie CDU a CSU mohli vybírat příštího kandidáta strany na německého kancléře, neměla by šéfka CDU Annegret Krampová-Karrenbauerová šanci.

Německá vlajka
doporučujeme

V hlasování by totiž se 13 procenty skončila až na pátém místě, ukázal průzkum zpracovaný institutem Wahlkreisprognose.de.

Na prvním místě v průzkumu skončil se 26 procenty ministerský předseda nejlidnatější německé spolkové země Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet.

Těsně druhý byl bývalý šéf poslanců CDU/CSU Friedrich Merz s 24,5 procenta, třetí s odstupem šéf CSU Markus Söder s 15 procenty a čtvrtý ministr zdravotnictví Jens Spahn se 14,5 procenta.

Merze a Spahna loni v prosinci Krampová-Karrenbauerová porazila v souboji o předsednický post CDU, na němž po 18 letech vystřídala kancléřku Angelu Merkelovou.

Pochyby o tom, že je Krampová-Karrenbauerová vhodnou kandidátkou do čela vlády, se v CDU rozšířily i kvůli sérii neuspokojivých volebních výsledků strany v letošním roce.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo prodlouží zákaz cestování z Česka o několik týdnů

27.02.2021 14:19 Německá vláda chce prodloužit zákaz cestování z oblastí silně zasažených nakažlivějšími mutacemi…

ONLINE: Nárůst úmrtí v Česku nezpomaluje. Roste i reprodukční číslo

27.02.2021 13:58 Aktualizováno Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření koronaviru v Česku stouplo na 1,22. Epidemie tak nadále…

Do Polska mohou ode dneška Češi a Slováci jen s testy či očkováním

27.02.2021 08:12 Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká ode dneška karanténa, nebudou…

Omezení pohybu či uzavření škol. Vláda oznámila nová opatření

26.02.2021 22:03 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes ve Sněmovně představil návrhy nových opatření. Mezi ně spadá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama