Češi musí na hranicích s Německem předkládat potvrzení o důležitosti jejich práce

Lidé z Česka pracující v Bavorsku nebo Sasku musí ode dneška na hranicích předkládat kromě potvrzení o negativním testu na koronavirus a digitálního vstupního formuláře i doklad o tom, že jejich profese je důležitá. Bez tohoto dokladu přeshraniční pracovníci nebudou do Německa smět. Dosud stačilo ukázat při policejní kontrole pracovní smlouvu.

Kvůli koronaviru se na státní hranice vrátily kontroly
doporučujeme

Německo považuje Českou republiku za oblast s výskytem nebezpečných mutací koronaviru, a proto v neděli obnovilo kontroly na pomezí s Českem a přes hranice pouští jen lidi ze stanovených profesí.

O epidemické situaci v Německu dnes bude na tiskové konferenci mluvit spolkový ministr zdravotnictví Jens Spahn. Zúčastní se také jednání s kancléřkou Angelou Merkelovou a bavorským premiérem Markusem Söderem o vývoji pandemie covidu-19 v této spolkové zemi sousedící s Českem.

Britský premiér Boris Johnson dnes bude hostitelem virtuálního summitu zemí G7, během které představitelé nejvyspělejších ekonomik světa budou mluvit o spravedlivém rozdělení vakcín proti covidu-19 nebo o tom, jak zabránit pandemiím v budoucnu. Internetový portál britského listu The Guardian ve čtvrtek napsal, že francouzský prezident Emmanuel Macron navrhnul, aby bohaté země pět procent vakcín, jež si objednaly, poslaly chudším státům.

Schůzka bude prvním multilaterálním jednáním, kterého se zúčastní americký prezident Joe Biden, jenž je ve funkci necelý měsíc.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Polska mohou ode dneška Češi a Slováci jen s testy či očkováním

27.02.2021 08:12 Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká ode dneška karanténa, nebudou…

ONLINE: Nárůst úmrtí v Česku nezpomaluje. Roste i reprodukční číslo

27.02.2021 08:00 Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření koronaviru v Česku stouplo na 1,22. Epidemie tak nadále…

Omezení pohybu či uzavření škol. Vláda oznámila nová opatření

26.02.2021 22:03 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes ve Sněmovně představil návrhy nových opatření. Mezi ně spadá…

Česko podalo žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v dole Turów

26.02.2021 20:29 Aktualizováno Česko podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v hnědouhelném dole Turów…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama