Chorvatsko zasáhlo zemětřesení, lidé v panice vybíhali z domů

Zemětřesení o síle 5,1 stupně zasáhlo dnes ráno oblast města Sisaku ve střední části Chorvatska. Způsobilo materiální škody, jejichž rozsah ještě není znám. Zda si vyžádalo i oběti na životech, není zatím jasné. Informoval o tom na svém webu deník Večernji list.

Seismograf, ilustrační fotografie
doporučujeme

V Sisaku a okolí vybíhali lidé v panice z domů. Záchvěvy však vyděsily také obyvatele v dalších městech, včetně Záhřebu. V oblasti Sisaku se podle médií ve zdech domů objevily pukliny, popadala omítka a někde spadly komíny. Některé poškozené byty podle odborníků už zřejmě nebude možné obývat. Úřadům ale zatím nebyl hlášen žádný zraněný člověk.

Zemětřesení podle evropského seizmologického centra EMSC dosáhlo intenzity 5,1 stupně. Jeho epicentrum se nacházelo 12 kilometrů jihozápadně od Sisaku a přes 50 kilometrů jihovýchodně od Záhřebu. Chorvatští seizmologové uvedli, že první, nejsilnější úder zaznamenali v 6:28. Po něm následovaly v 7:49 a 7:51 dva další záchvěvy o síle 4,7 a 4,1 stupně.

Silné zemětřesení, které 22. března zasáhlo hlavní město Záhřeb, způsobilo rozsáhlé materiální škody. Ministr výstavby a územního plánování Predrag Štromar jejich výši odhadl na 42 miliard kun (146 miliard Kč). O život přišla jedna dívka a více než dvě desítky lidí utrpěly zranění.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko je podle počtu nakažených nejhorší zemí v EU. V Rakousku začíná…

16.01.2021 22:01 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES, s jehož využitím se v Česku řídí opatření proti koronaviru, k…

Německá policie objevila v dodávkách 23 migrantů, předala je do Česka

16.01.2021 21:58 Třiadvacet migrantů objevili němečtí policisté ve třech dodávkách, které zastavili u města Selb…

Slovenská vláda se shodla na plošném testování na koronavirus

16.01.2021 21:56 Na uspořádání plošného otestování obyvatel Slovenska na koronavirus s cílem odhalit polovinu…

Ve Francii začal platit zákaz vycházení už od 18:00

16.01.2021 21:09 Ve Francii začal dnes platit delší zákaz nočního vycházení. Místo dosavadních 20:00 nesmí obyvatelé…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama