Nový šéf SPD: Do boje se pustil i známý satirik Jan Böhmermann

Do boje o post předsedy německé sociální demokracie (SPD) se vrhnul i známý satirik Jan Böhmermann. Oznámil to ve čtvrtek ve svém televizním pořadu Neo Magazin Royale s tím, že sice ještě není členem strany a nemá ani potřebné nominace, věří ale, že na formalitách záchrana SPD neztroskotá.

Böhmermann, Jan (satirik)
doporučujeme

"Občanská statečnost znamená nepřehlížet a nejít jen tak okolo, když někdo leží na zemi bezmocný a zraněný. To platí v občanské společnosti, ale především v politice. A bezmocná a zraněná, dámy a pánové, soudružky a soudruzi...je sociální demokracie v Německu," uvedl Böhmermann zpoza červeného řečnického pultíku se zkratkou SPD na adresu strany, která jde v posledních dvou letech od porážky k porážce a opakovaně přitom prolamuje svá dosavadní volební minima.

"SPD se roky dezorientovaně potácí krajinou chycená ve velké koalici," poznamenal k vládnímu spojenectví SPD s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové, které spolkovou republiku vede už potřetí za poslední čtyři volební období.

zdroj: YouTube

"Takhle to nemůže jít dál. Já, Jan Böhmermann, se chci stát předsedou Sociálnědemokratické strany Německa," prohlásil pak osmatřicetiletý satirik za potlesku přihlížejících, kteří nadšeně mávali vlaječkami SPD.

Moderátor, který zdůraznil, že pochází z jednoduchých poměrů, si pro svou kampaň založil i webovou stránku, na které ujišťuje, že to s kandidaturou myslí vážně. Za jednu ze svých výhod považuje to, že ho na twitteru sleduje třikrát tolik lidí jako všechny politiky zvolené za SPD do celoněmeckého parlamentu i zemských sněmů dohromady.

V narážce na aféru kolem básně, kterou v roce 2016 pobouřil tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, pak zase podotkl, že má dobré styky se zahraničními státníky.

Zároveň ale Böhmermann připustil, že má zatím několik problémů. Za prvé není ještě členem SPD, i když přihlášku už má vyplněnou. Nemá ani pro kandidaturu potřebnou podporu stranických organizací a ani spolukandidátku. Jako spolukandidátku si ale podle svých slov vezme jakoukoliv sociální demokratku, která mu do neděle 18:00 SEČ, kdy je uzavírka přihlášek, potřebnou vnitrostranickou podporu sežene. "Přece není možné, aby záchrana německé sociální demokracie ztroskotala na takovýchto formalitách," zdůraznil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dezinformacím o covidu věří i učitelé, ukazuje znepokojivý průzkum ze…

20.10.2020 15:49 Téměř třetina učitelů na Slovensku věří, že očkování proti covidu je přípravou na čipování lidí.…

Pandemie covid: Evropa se může poučit v Itálii, na restrikce se tam reptá…

20.10.2020 15:30 Začátkem března upírala celá Evropa pohledy směrem k Itálii, kde se nezadržitelnou rychlostí šířil…

Vrah švédské novinářky Madsen uprchl z vězení, svobody si dlouho neužil

20.10.2020 14:55 Dánský konstruktér Peter Madsen, který si odpykává doživotí za vraždu švédské novinářky Kim Wallové…

Španělsko zavírá další města, v karanténě bude celý region Navarra

20.10.2020 14:46 Vedení severošpanělského regionu Navarra kvůli rostoucímu počtu nakažených koronavirem od čtvrtka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama