Dánsko zruší povinnost nosit roušky, pustí víc diváků na stadion na Euro

Dánsko chystá v pondělí další rozvolnění opatření přijatých proti šíření koronaviru. Lidé již nebudou muset nosit na veřejnosti roušky s výjimkou stojících cestujících ve veřejné dopravě. Na zápasy mistrovství Evropy ve fotbale v Kodani pustí úřady 25.000 diváků namísto doposud plánovaných 16.000, informovala agentura Reuters s odvoláním na oznámení dánské vlády.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Dánsko je jednou ze zemí, které letos od 11. června do 11. července společně pořádají odložené mistrovství Evropy ve fotbale. Dánské úřady doteď uváděly, že na kodaňském stadionu Parken umožní přítomnost až 16.000 diváků na zápas. Nyní chtějí na stadion s kapacitou 38.000 lidí vpustit na každé utkání 25.000 fanoušků.

V Kodani se odehrají tři zápasy ve skupině a jeden zápas osmifinále. Dánská fotbalová asociace DBU nicméně televizi TV2 řekla, že na přijetí 25.000 fanoušků na zápas Dánska s Finskem v sobotu v Kodani není připravena.

Kromě zrušení povinnosti nošení roušek na veřejnosti umožní úřady od pondělka také postupné prodloužení otvírací doby barů a restaurací. "Vývoj epidemie se stabilizoval a očkovací kampaň pokračuje dobrým tempem," uvedl v prohlášení ministr spravedlnosti Nick Haekkerup.

Již začátkem dubna Dánsko otevřelo kadeřnictví, masérská studia či wellness a tetovací salony, poté následovala nákupní střediska a obchodní domy. Koncem dubna se mohli vrátit hosté do barů, kaváren a restaurací, začátkem května pak do divadel, kin, koncertních sálů či vnitřních sportovišť. Pro většinu návštěv ale platí nutnost předložit takzvaný covidový pas, k jejichž průkopníkům Dánsko v Evropě patří.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kauzu Babišova střetu zájmů má nyní na stole evropský žalobce. Případ řeší…

14.06.2021 09:54 Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Čech v zahrničí uvázl na skále, strávil na ní dvě noci

14.06.2021 09:26 Český turista uvázl v Alpách na pomezí Německa a Rakouska na skále a strávil tam nedobrovolně dvě…

Co brání konci fosilních paliv? Politologové upozorňují na uhlíkovou past

13.06.2021 22:02 Aktualizováno NÁZOR – Klimatická krize je nepochybně horkým tématem summitu G7 v Cornwallu, konstatují Marcus…

Napětí kolem brexitu přerostlo na summitu G7 ve slovní přestřelku

13.06.2021 19:03 Aktualizováno Napětí kvůli dohodě o vystoupení Británie z Evropské unie dnes přerostlo na summitu ekonomicky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama