Magazín vyobrazil francouzskou poslankyni jako otrokyni, lidé jsou pobouřeni

Ve Francii vyvolala pobouření kresba na obálce pravicového časopisu Valeurs Actuelles, která představovala černošskou poslankyni Danièle Obonovou jako otrokyni s řetězem na krku. Dnes o tom píše agentura DPA.

Danièle Obono
doporučujeme

"Tento obrázek je urážkou mých předků, mojí rodiny ... myslím, že je to i urážka republiky," řekla v reakci na to poslankyně levicové strany Nepodrobená Francie. Uvažuje o tom, že na časopis podá žalobu. Podpory se jí dostalo z různých politických stran, o tomto víkendu jí telefonoval prezident Emmanuel Macron a počínání časopisu odsoudil.

Kresba na obálce Valeurs Actuelles vyšla v rámci tradičních fiktivních příběhů vydávaných během léta, v nichž jsou postavy ze současné politiky posílány do jiných historických období.

V současném vydání Obonová cestuje do 18. století a podle redakce časopisu zažívá "hrůzy otrokářství organizovaného v 18. století Afričany". Zástupci časopisu tvrdí, že kritici kresbu vytrhli z kontextu, ale chápou, že se Obonová může cítit uražená. "Litujeme toho a omlouváme se jí," uvedl zástupce ředitele časopisu Tugdual Denis.

DPA připomíná, že když Macron loni poskytl Valeurs Actuelles rozhovor na téma migrace, sklidil za to kritiku, že to dělá ve snaze naklonit si pravici.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo má 1821 nově nakažených, etická rada nedoporučuje zavést doklad o…

22.09.2020 16:39 Aktualizováno Německo hlásí 1821 nových případů nákazy koronavirem a deset úmrtí za uplynulý den. Počet…

Vakcínu proti covidu vítá i Marine Le Penová. Očkovat proti chřipce se…

22.09.2020 16:34 Názor na očkování proti novému typu koronaviru tříští veřejnost nejen u nás. S překvapivým…

Finský soud rozpustil neonacistickou skupinu, zneužívala svobody slova pro…

22.09.2020 16:06 Finský nejvyšší soud rozpustil neonacistickou skupinu Finské hnutí odporu. Napsala to dnes agentura…

Turisté v Chorvatsku přispívají k šíření nákazy po Evropě, píše The Wall…

22.09.2020 15:53 Chorvatsko bylo jednou z mála evropských zemí, kterým se podařilo v květnu snížit počet nových…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama