Německá policie zadržela u hranic s Českem 21 migrantů

Německá policie ve středu večer zadržela u hranic s Českem 21 migrantů, kteří se do Německa dostali nelegálně. Informovaly o tom dnes místní servery Onetz a Oberpfalz TV. Čtyři migranty z Bangladéše vrátí Německo do Česka.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Policisté nejprve zadrželi deset migrantů. Ti se pohybovali po obci Waidhaus, která leží necelé tři kilometry od českého hraničního přechodu Rozvadov. Na skupinku mužů "jižanského vzhledu" se zavazadly upozornil jeden z místních občanů, informuje Onetz.

Při následném pátrání policisté ve Waidhausu zadrželi dalších osm cizinců bez dokumentů a o několik hodin později v nedaleké vesnici Lohma ještě tři další migranty ze stejné skupiny, kteří se vydali na vlastní pěst do německého vnitrozemí.

Celkem policisté zadrželi 21 migrantů ve věku 15 až 30 let. Bylo mezi nimi deset Afghánců, osm Bangladéšanů a tři Pákistánci. Všechny do Německa zjevně přes Česko dovezl jeden kamion. Šest nezletilých a jeden dospělý zůstanou v Německu, deset dospělých úřady deportují do Rumunska či Bulharska, kde muži už dříve požádali o azyl. Čtyři Bangladéšany pošle Německo zpět do Česka, uvedl server Onetz.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Polska mohou ode dneška Češi a Slováci jen s testy či očkováním

27.02.2021 08:12 Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká ode dneška karanténa, nebudou…

ONLINE: Nárůst úmrtí v Česku nezpomaluje. Roste i reprodukční číslo

27.02.2021 08:00 Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření koronaviru v Česku stouplo na 1,22. Epidemie tak nadále…

Omezení pohybu či uzavření škol. Vláda oznámila nová opatření

26.02.2021 22:03 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes ve Sněmovně představil návrhy nových opatření. Mezi ně spadá…

Česko podalo žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v dole Turów

26.02.2021 20:29 Aktualizováno Česko podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v hnědouhelném dole Turów…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama