Německo kontroly na hranicích s Francií nechystá

Německo se nechystá zavést kontroly na hranici s Francií, jak to v neděli udělalo v případě Česka a rakouské spolkové země Tyrolsko. Při návštěvě Paříže o tom dnes své francouzské hostitele ujistil německý ministr zahraničí Heiko Maas, informovala agentura DPA.

Heiko Maas
doporučujeme

Rozdíl podle něj spočívá hlavně v tom, že o kontroly na pomezní s Českem a Tyrolskem stály sousedící německé spolkové země, tedy Sasko a Bavorsko, zatímco němečtí sousedé Francie si jejich spuštění nepřejí.

"Zatímco země, které hraničí s Rakouskem a Českem spolkovou vládu vyzvaly, aby zavřela hranice a kontrolovala je, u spolkových zemí, které leží na hranici s Francií, tedy Bádenska-Württemberska, Sárska a Porýní-Falce, je to přesně naopak," řekl dnes Maas. "Tam jsou proti zavírání hranic," dodal.

Německo zařadilo v neděli Českou republiku a Tyrolsko na seznam zemí s vysokým výskytem mutací koronaviru a obnovilo stálé hraniční kontroly, které zkomplikovaly dojíždění pendlerů za prací i mezinárodní nákladní dopravu.

Ve francouzském departementu Moselle, který sousedí s Německem, se v posledních dnech epidemická situace zhoršuje. Šíří se tam jihoafrická i brazilská varianta koronaviru, které jsou nakažlivější než původní kmen.

Na nerovné zacházení s Českem a Tyrolskem ve srovnání s departementem Moselle si dnes při videokonferenci s Maasem a českým a slovenským ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem a Ivanem Korčokem stěžoval šéf rakouské diplomacie Alexander Schallenberg. Aktuální opatření na hranicích, která překračují hranice únosnosti, jsou podle rakouského ministra "jedem pro už tak postižené hospodářství".

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama