Při požáru na lodi s migranty zemřely nejméně tři osoby

Při požáru na lodi s 20 migranty přišly o život nejméně tři osoby, dva muži a jedna žena. Dalších pět osob bylo zraněno a převezeno do nemocnice, dvě jsou ve vážném stavu. Požár na lodi vypukl ve chvíli, kdy byla blízko jižního pobřeží Itálie. Informovali o tom podle agentury Reuters zástupci policie a zdravotníků.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Zraněni byli také dva členové finanční policie, kteří se snažili nasměrovat loď s migranty do bezpečí, řekl tiskové agentuře AdnKronos velitel Emilio Fiora. Podle něj začal hořet motor lodi, který poté vybuchl. Fiora také dodal, že pokračuje pátrání, která má zajistit, zda se podařilo zachránit všechny osoby na lodi.

Itálie bývala hlavní cestou do Evropy pro stovky tisíc žadatelů o azyl a dalších migrantů. Jejich počet však prudce klesl po zásahu proti pašerákům v Libyi. Letos se však začíná jejich počet opět zvyšovat, přestože Řím zavřel své přístavy pro přistěhovalecké lodě s tím, že nemůže pomáhat migrantům kvůli koronavirové krizi.

Podle oficiálních údajů ministerstva vnitra se letos ke břehům Itálie dostalo 18.000 migrantů. Ve stejném období loni jich bylo jen zhruba 4900.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová nechce zavírat ekonomiku, omezí se ale oslavy

29.09.2020 17:56 Udržení ekonomiky v chodu a zachování otevřených škol a školek je německou prioritou v době…

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

29.09.2020 17:07 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Podezřelý z útoku v Paříži použil falešnou identitu, zneužíval sociální…

29.09.2020 16:51 Podezřelý ze spáchání pátečního útoku před bývalou redakcí satirického časopisu Charlie Hebdo…

Nakažených přibývá. Německá vláda chce omezit shromažďování a prodej…

29.09.2020 16:39 Aktualizováno Německá vláda chce v rámci nových opatření proti šíření koronaviru omezit v rizikových oblastech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama