Prokuratura zastavila vyšetřování Salviniho v dalším případu

Italská prokuratura zastavila vyšetřování v případu trestního oznámení, které podala loni v červenci německá kapitánka lodi Sea-Watch 3 Carola Racketeová na tehdejšího ministra vnitra Mattea Salviniho kvůli údajnému podněcování k nenávisti.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Matteo Salvini (Liga severu)
doporučujeme

Italská média dnes rovněž informovala o tom, že prokurátor na Sicílii naopak o šest měsíců prodloužil vyšetřování, v němž naopak Racketeová čelí podezření z napomáhání ilegální migraci.

Jedenatřicetiletá Racketeová se dostala na přední stránky evropského tisku, když loni koncem června navzdory zákazu vplula do italských vod s lodí se čtyřmi desítkami africkými migrantů. Ty nalodila posádka lodi německé nevládní organizace Sea-Watch o dva týdny dříve u libyjských břehů. Racketeová svůj krok zdůvodnila tím, že migranti byli už zcela vyčerpaní a potřebovali pomoc.

Racketeová a Salvini, který prosazuje přísnou protimigrační politiku a jako ministr uzavíral přístavy lodím nevládních organizací s migranty, se tehdy vzájemně kritizovali přes sociální sítě.

"Gangsterů se nebojím, a už vůbec ne bohaté a rozmazlené německé komunistky!" napsal například Salvini na twitteru poté, co německá kapitánka oznámila, že na něj připravuje trestní oznámení. V něm ho vinila z ohrožení své bezpečnosti kvůli jeho komentářům na sociálních sítích a podněcování nenávisti vůči ní. Vyšetřování v kauze bylo dnes zastaveno.

Podle agentury DPA už Racketeová pro německou nevládní organizaci Sea-Watch nepracuje a nyní se plaví v Antarktidě s lodí Arctic Sunrise organizace Greenpeace.

Dnes média informovala, že prokuratura v sicilském městě Agrigento prodloužila o šest měsíců vyšetřování Racketeové kvůli podezření z napomáhání nelegální migraci, za což jí hrozí vysoká pokuta i mnohaleté vězení.

Soudní proces hrozí po dnešku Salvinimu, jehož zákonodárci zbavili imunity v případu z loňského července. Tehdy jako ministr vnitra nedovolil okamžité vylodění asi 130 migrantů v italském přístavu, za což mu hrozí obvinění z únosu. Běženci totiž museli strávit týden v přístavu na palubě lodi pobřežní stráže, než několik zemí EU slíbilo, že je převezmou. Až pak Salvini povolil jejich vylodění.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Švýcarsko eviduje tři nové případy koronaviru, nemoc Covid-19 je ve Vídni

27.02.2020 15:05 Švýcarsko dnes oznámilo, že v zemi jsou tři nové případy nákazy koronavirem, tamní úřady celkem…

Itálie hlásí 14 obětí nákazy, guvernér Lombardie je v karanténě

27.02.2020 14:13 Aktualizováno V Itálii zemřeli další dva lidé nakažení novým koronavirem, počet obětí epidemie tak v zemi stoupl…

Opatření proti koronaviru: Slovensko začne na hranicích kontrolovat auta

27.02.2020 14:08 Slovensko od pátku, nejpozději od soboty, kvůli šíření nového typu koronaviru začne na hranicích…

Bývalí diplomaté nesouhlasí s blízkovýchodním plánem USA, dokument…

27.02.2020 13:34 Pět desítek bývalých evropských ministrů zahraničí a dalších politiků se podepsalo pod dokument…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama