Carola Racketeová

Carol Rackete (Foto: Paul Lovis Wagner)

Salvini se zbavil "rozmazlené komunistky". Kapitánka Racketeová opustila Itálii

Německá kapitánka lodi Sea-Watch 3 opustila Itálii. Informovala o tom dnes agentura DPA s odvoláním na mluvčí německé neziskové organizace Sea-Watch. Carola Racketeová se podle mluvčí vydala do Německa a pak bude pokračovat dál. Bližší informace nejsou k dispozici. Jedenatřicetiletá kapitánka navzdory italské blokádě přistála u italského ostrově Lampedusa s lodí Sea-Watch 3 s africkými migranty. Je podezřelá z napomáhání nelegální migraci a z toho, že se nepodvolila pokynu vojenského plavidla.
Carol Rackete (Foto: Paul Lovis Wagner)

Kapitánka Racketeová před soudem. Vyzvala EU, ať předejde blokádám lodí s uprchlíky

Německá kapitánka lodi Sea-Watch 3 dnes po výpovědi u soudu vyzvala Evropskou unii, aby předešla blokádám humanitárních lodí s migranty na palubě. Carolu Racketeovou nyní v Itálii vyšetřují kvůli porušení zákazu vplout do italských výsostných vod s africkými migranty. Je podezřelá z napomáhání nelegální migraci a z neuposlechnutí pokynu vojenské lodi.
Carol Rackete (Foto: Paul Lovis Wagner)

Kapitánka lodi Sea-Watch se stále ukrývá, prokuratura pro ni chce domácí vězení

Prokuratura v sicilském městě Agrigento se odvolala k italskému nejvyššímu soudu proti rozhodnutí, že německá kapitánka lodi Sea-Watch 3 nebude po dobu procesu v domácím vězení. Informovala o tom dnes agentura ANSA. Jedenatřicetiletou ženu v současnosti v Itálii vyšetřují kvůli porušení zákazu vplout do výsostných vod s africkými migranty.
Italské námořnictvo zachraňuje uprchlíky

Itálie odložila výslech kapitánky lodě Sea-Watch, stávkují advokáti

Italská prokuratura odložila výslech německé kapitánky humanitární lodi Sea-Watch 3 Caroly Racketeové, která měla v úterý vypovídat před soudem v sicilském městě Agrigento kvůli podezření, že napomáhala ilegální migraci. Nové datum soudního stání bylo stanoveno na 18. července, informovala o tom dnes agentura DPA.
Italské námořnictvo zachraňuje uprchlíky

Kapitánce záchranářské lodě Sea-Watch vyhrožovali, musí se skrývat

Německá kapitánka lodi Sea-Watch 3 Carola Racketeová byla kvůli výhrůžkám převezena na neznámé místo, uvedla dnes agentura Reuters. Italský soud ženu v úterý nařídil propustit z domácího vězení, kde byla od soboty, a rozhodl, že kvůli srážce s policejním člunem nebude souzena. Jedenatřicetiletá kapitánka, která na ostrov Lampedusa přepravila 40 migrantů, je vyšetřována kvůli napomáhání nelegální migraci. Po úterním rozhodnutí soudu se nový bezpečnostní zákon podle listu la Repubblica už dál nevztahuje na humanitární lodi.
loď Aquarius

Záchrana migrantů je válečný akt? Historik poukázal na zásadní spor o budoucnost Evropy

Po dvoudenním čekání na povolení k zakotvení v italské Lampeduse humanitární loď Sea-Watch 3 převážející čtyři desítky libyjských migrantů zachráněných z chatrného člunu ve Středozemním moři odmítla pokyny a uplynulou sobotu vplula do přístavu, připomíná historik Andrea Mammone z University of London. V komentáři pro server Washington Post dodává, že krátce poté byla zatčena kapitánka lodi, Němka Carola Racketeová, a dle svého právníka byla obviněna z "kladení odporu vojenskému plavidlu", za což jí hrozí 10 let za mřížemi.
Ilustrační foto

Kapitánka lodi Sea-Watch je na svobodě. Představuje nebezpečí, vyhostit, hřímá Salvini

Soud v italském Agrigentu dnes zrušil domácí vězení pro německou kapitánku lodi s uprchlíky Carolu Racketeovou, která minulý týden navzdory zákazu vplula do italského přístavu. Hrozí jí za to mnohaleté vězení i peněžitý trest. Italský ministr vnitra Matteo Salvini v reakci na rozhodnutí soudu uvedl, že od justice čekal tvrdší verdikt. Zároveň slíbil, že Racketeovou co nejdříve nechá vyhostit, neboť prý představuje nebezpečí pro národní bezpečnost. Informovala o tom agentura Reuters.
Uprchlíci, ilustrační foto

Německo přijme třetinu uprchlíků z lodi Sea-Watch, na kapitánku se už vybraly miliony

Spolková republika přijme zhruba třetinu ze 40 běženců, které k italským břehům dopravila loď Sea-Watch 3 německé kapitánky Caroly Racketeové, jež kvůli tomu čelí několika obviněním. O další migranty by se podle magazínu Der Spiegel měly podělit Francie, Finsko, Portugalsko a Lucembursko. Na podporu jedenatřicetileté Němky se zatím v Německu a Itálii vybralo přes 1,3 milionu eur (33 milionů korun).
Heiko Maas

"Záchrana uprchlíků není zločin." Německo vyzývá k propuštění kapitánky lodi Sea-Watch

Šéf německé diplomacie Heiko Maas dnes vyzval Itálii k propuštění kapitánky lodi se zachráněnými migranty Caroly Racketeové, která i přes zákaz italských úřadů o víkendu vplula do italských vod. Podle ministra je záchrana životů humanitární akt, nikoliv trestný čin. Racketeová dnes byla převezena na Sicílii, kde má soud rozhodnout, zda ji ponechá v domácím vězení.
Ilustrační foto

Kauza lodi Sea-Watch graduje: Němci vybírají peníze na kapitánku, Itálie je prý chladnokrevná

Více než 590.000 eur (15 milionů korun) už lidé přispěli do sbírky, kterou v noci na dnešek vyhlásili němečtí televizní moderátoři Jan Böhmermann a Klaas Heufer-Umlauf prostřednictvím portálu YouTube na pomoc kapitánce zadržené lodi s uprchlíky Carole Racketeové. Ženě hrozí pokuta až 50.000 eur (1,3 milionu Kč) a trest až 15 let vězení za pašeráctví. Reakce na její chování se různí, část politiků jí považuje za hrdinku, někteří za zločince.
Loď Sea-Watch s migranty navzdory zákazu zakotvila na Lampeduse

Sea-Watch s migranty i přes zákaz zakotvila na Lampeduse. A kapitánka vzkázala...

Loď německé neziskové organizace Sea-Watch se 40 zachráněnými migranty na palubě zakotvila navzdory zákazu italských úřadů v přístavu na Lampeduse. Posádka lodi čekala na moři na povolení vplout do některého z přístavů bez výsledku 16 dní, kapitánka Carola Racketeová se proto s odkazem na kritickou situaci na palubě rozhodla zákaz ignorovat. V přístavu ji zatkla policie, informují tiskové agentury.
Ilustrační foto

Itálie udeřila na kapitánku lodi Sea-Watch s uprchlíky, je vyšetřována pro pašeráctví

Italská prokuratura dnes zahájila vyšetřování německé kapitánky lodi Sea-Watch 3 Caroly Racketeové, která ve středu se 42 migranty na palubě nepovoleně vplula do italských vod poblíž ostrova Lampedusa. Bude čelit obvinění z pašeráctví, informovala agentura Reuters. Pokračuje tím patová situace kolem plavidla, které italské úřady již více než dva týdny odmítají vpustit do přístavu.
Itálie zachraňuje uprchlíky

Stav uprchlíků na Sea-Watch se zhoršuje, evakuováni další dva migranti

Loď Sea-Watch 3 se 42 běženci na palubě, která kotví poblíž italského ostrova Lampedusa, v noci na dnešek kvůli špatnému zdravotnímu stavu opustili dva migranti. Na twitteru o tom informovala organizace Sea-Watch International, podle níž jsou lidé na palubě na pokraji naprostého vyčerpání.
Matteo Salvini (Liga severu)

Tvrdý zákrok proti lodi s uprchlíky? Sea-Watch zabavit, posádku zatknout, volá Salvini

Loď Sea-Watch 3 se 42 migranty na palubě, jejíž německá kapitánka ve středu porušila zákaz vplout do italských vod, zůstává na moři nedaleko ostrova Lampedusa. Italský ministr vnitra Matteo Salvini dnes prohlásil, že je pro zabavení lodi a zatčení její posádky. Salvini, který přísnou protiimigrační politiku prosazuje od loňského nástupu do úřadu, očekává, že takto rozhodne i italský soud.

Aktuálně se děje

před 50 minutami

před 2 hodinami

Byty

Kam nás doženou vysoké ceny nemovitostí? Sdílené byty nebudou v Česku za chvíli vůbec divné

Už vás taky napadlo, kdy konečně dojde k tomu, už nějakou dobu avizovanému, snížení cen nemovitostí, tedy domů a bytů a pozemků? Dění na realitním trhu, a to nejen vzhledem k všeobecnému naštvání populace z drahoty, nutně vyvolává otázky, jako třeba, kdy se vyplatí koupit si byt nebo postavit dům či kdy mám prodat nějakou tu svou „realitu“? Na ten poslední dotaz platí obecná poučka o tom, že peníze uložené v nemovitostech dlouhodobě, a ten výraz si prosím zapamatujte, protože znamená třeba déle než pět let, s jistotou poráží inflaci. Takže, jestli hned nepotřebujete peníze, nemovitosti rozhodně uchovejte ve svém portfoliu. 

před 2 hodinami

Aktualizováno včera

StarDance

Na prahu semifinále StarDance opustil Josef Maršálek

Dnes poprvé v letošní řadě StarDance páry tančily dvakrát. V minulém díle nikdo nevypadl, naopak se taneční páry rozrostly o vozíčkáře, kterým byl přenos věnován. Během večera se vybralo více než 25 milionů korun a padala i velmi vysoká hodnocení od poroty, která se promítla do dnešního hodnocení. Nečekaně také nastala změna ve složení poroty. Soutěž dnes nakonec opustil Josef Maršálek s Adrianou Maškovou.

včera

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Válka proti Hamásu bude pokračovat, dokud ho nezničíme, řekl Netanjahu. Další rukojmí nepropustíme, reagují militanti

Válka proti Hamásu v pásmu Gazy bude pokračovat, dokud Izrael nedosáhne všech svých cílů včetně návratu všech rukojmích a zničení islamistického hnutí. Dnes to uvedl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Hamás naopak vzkázal, že nepropustí další rukojmí, dokud Izrael neosvobodí všechny palestinské vězně a neobnoví příměří v Pásmu Gazy.

včera

včera

včera

císař František Josef I.

Před 175 lety usedl na trůn František Josef I. Jeho život poznamenaly mnohé tragédie

Přesně před 175 lety, dne 2. prosince 1848, usedl na trůn mladičký císař František Josef I. Panovníkem se tehdy osmnáctiletý člen habsbursko-lotrinské dynastie vůbec neměl stát, donutily ho k tomu však náhlé okolnosti. O jeho vládě, která trvala bezmála 68 let, již bylo napsáno mnohé. Jaký byl však jeho osobní život? Ten poznamenala řada tragédií a neštěstí. 

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jsme na tom hůř než Skandinávie, ale zlepšujeme se, říká Bartoš k pokrytí internetem. K IT je třeba přilákat i ženy

Česko je na tom v pokrytí internetovými sítěmi hůře než Skandinávie, ale dlouhodobě se zlepšuje, říká ministr pro místní rozvoj a vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti) v rozhovoru pro EuroZprávy.cz. Podle Bartoše je například také nutné podporovat talentované ženy, aby stály o práci v IT oborech. 

Zdroj: Alena Dlabačová

Další zprávy