Řecko eviduje 43 nových případů covidu-19, většina jsou zahraniční turisté

V Řecku evidují za poslední den 43 nových případů nákazy koronavirem, což je nejvyšší denní nárůst od poloviny června. Ze 43 pozitivních testů jich ale 36 měli zahraniční turisté, kteří chtěli do země přijet přes řecko-bulharský hraniční přechod Promachonas. Ostatních sedm nově potvrzených nakažených jsou Řekové.

Santorini, Řecko
doporučujeme

Informovalo o tom v pondělí večer řecké ministerstvo zdravotnictví. Podle řecké tiskové agentury AMNA se ve 20 ze 36 nových případů nákazy koronavirus potvrdil u Srbů, kteří se spolu se stovkami dalších výletníků z této balkánské země v neděli snažili v posledním možném termínu dostat do Řecka na dovolenou. V pondělí ráno totiž začalo platit nařízení řecké vlády, která do 15. července zakázala vstup na své území Srbům s výjimkou odůvodněných cest. Učinila tak poté, co byl v srbské metropoli v pátek znovu zaveden stav nouze kvůli zvýšenému nárůstu případů nákazy koronavirem.

Řecko se po uvolnění omezení kvůli pandemii covidu-19 znovu otevřelo zahraničním turistům v polovině června, kdy zrušilo restrikce na lety ze ze tří desítek evropských zemí do Atén a Soluně. Ostatní řecká letiště se pro zahraniční linky otevřela 1. července. V pondělí řecká vláda oznámila, že povolí od 15. července opět přímé lety i z Británie na všechna řecká letiště.

Turisté jsou po příletu do Řecka podrobováni namátkovým testům na koronavirus, všichni ale musí před cestou vyplnit elektronický formulář a poté se po příletu prokázat QR kódem, aby místní úřady mohly případně dohledat osoby, jež mohly přijít do styku s nakaženou osobou.

Řecko se snaží oživit turistický ruch, který v celém světě výrazně poznamenala pandemie covidu-19. Tu tato jihoevropská země zvládla podle řady expertů relativně velmi dobře i díky včasnému zavedení opatření proti šíření nákazy. V Řecku se dosud potvrdilo 3562 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, z toho zhruba polovina lidí se už uzdravila a 193 pacientů v souvislosti s covidem-19 zemřelo.

Minulý týden řecká vláda zahájila informační kampaň nazvanou Užijte si pobyt - Zůstaňte bezpeční, v níž nabádá turisty k dodržování pravidel proti šíření koronaviru, tedy mimo jiné k častému dezinfikování rukou a dodržování bezpečného odstupu na veřejnosti; doporučuje i nošení roušek, které jsou v zemi povinné v letadle, letištních halách, MHD či nemocnicích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bývalý král Juan Carlos I. se stěhuje ze Španělska

03.08.2020 20:45 Bývalý španělský král Juan Carlos I., který čelí vyšetřování kvůli finančnímu skandálu, se rozhodl…

Politici posvětili otevření nového mostu v Janově. Záchranáři ceremonii…

03.08.2020 20:17 Dva roky po zřícení dálničního mostu v severoitalském Janově dnes vrcholní italští představitelé…

Bývalý papež Benedikt XVI. těžce onemocněl

03.08.2020 19:34 Bývalý papež Benedikt XVI. těžce onemocněl, informoval dnes s odvoláním na papežova životopisce…

Na jih Španělska dorazilo od pátku 435 dalších migrantů z Afriky

03.08.2020 17:54 Na jih Španělska dorazilo od pátku z Afriky na menších člunech dalších 435 migrantů, většina z nich…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama